רוצים לצאת לפנסיה ולשמור על רמת החיים - הכירו את קופת הגמל להשקעה

 

 

 

רוצים לצאת לפנסיה ולשמור על אותה רמת חיים - הכירו את קופת גמל להשקעה

לא סתם אומרים שחיסכון לפנסיה הוא החיסכון הכי חשוב בחיים. בדומה לפתגם הידוע "מי שטרח בערב שבת, יאכל בשבת", כך גם אפשר לומר על הפנסיה – "מי שיחסוך לפני הפרישה, יוכל לחיות בכבוד אחרי הפרישה".
זה לא סוד שקצבת זקנה בישראל היא לא משהו שאפשר לסמוך עליו כדי לחיות בכבוד. אדם שמעוניין לשמור על רמת החיים שאליה הורגל גם לאחר שהוא יוצא לפנסיה, חייב לחסוך במהלך תקופת עבודתו, ורצוי שיחסוך בכמה אפיקים.

 

קופת גמל להשקעה – החיסכון שעשוי לסייע לכם לשמור על רמת החיים שלכם

 

יש כל מיני דרכים לחסוך לפנסיה, למשל באמצעות קרן פנסיה. אולם, כדאי לפזר את הביצים בכמה סלים, וזאת מכמה סיבות. ראשית, כדי לצמצם סיכונים, ושנית כדי להגדיל את הגמישות.
אם אתם מחפשים חיסכון גמיש מאוד – כדאי שתשקלו לפתוח קופת גמל להשקעה. מדובר בקופת גמל שמגיעה עם בונוס...
למעשה, קופת גמל להשקעה היא כלי נוח במיוחד לחיסכון שמאפשר לחסוך בכל שנה עד סכום של 72,616.50 ₪ בשנה (נכון לשנת 2022) ומציע הרבה מאוד יתרונות.

 

הטבות מס

מדובר במכשיר חיסכון בעל נזילות מירבית, אשר מאפשר להוציא את הכסף בכל עת (כפוף לתקנון הקופה) – אבל אם תחסכו עד גיל 60 ותבחרו לקבל את הכסף כקצבה, תהנו משתי הטבות מס.

ראשית, תקבלו פטור ממס רווחי הון.

שנית, הקצבה החודשית תהיה פטורה ממסים. 

זו הטבה עם ערך כספי גבוה מאוד שלא כדאי להחמיץ.

 

מגוון מסלולי השקעה

בין אם אתם טיפוסים סולידיים ובין אם אוהבי סיכונים, תוכלו לבחור בין מגוון מסלולי השקעה ברמות סיכון שונות. בדרך כלל ניתן לבחור בין מסלול אג"ח, מסלול מניות, מסלול אג"ח עם 15% מניות ועוד מסלולים.

 

יכולת מעבר ממסלול למסלול

יתרון נוסף הוא שמעבר ממסלול השקעה אחד לאחר אינו מהווה אירוע מס. כלומר, אם תחליטו שהמסלול אינו מתאים לכם, תוכלו לעבור למסלול השקעה אחר מבלי לשלם מס. מעבר בין מסלול למסלול מתבצע בקלות ובמגוון אפשרויות.

 

באופן עצמאי, בכל גיל ובכל מצב

קופת גמל להשקעה נגישה לכל אדם בכל גיל ובכל סטטוס – שכיר או עצמאי.

 

הפקדה חד פעמית או קבועה

מדובר במכשיר חיסכון גמיש מאוד, אשר מאפשר לכם לבחור אם להפקיד סכום כסף גדול בבת אחת (עד התקרה הקבועה בחוק) או לחסוך סכום מסוים בכל חודש (או גם וגם). בנוסף, אם מסיבה כלשהי במהלך הזמן תיקלעו לקושי ותצטרכו לצמצם את גובה החיסכון החודשי או אפילו להקפיא אותו באופן זמני, כאשר מדובר בקופת גמל להשקעה, תוכלו לעשות זאת בקלות.

 

דמי ניהול קבועים

אם גם אתם מאלה שמילים כמו "דמי ניהול" מלחיצות אתכם וגורמות לכם להרגיש מעט אבודים, תשמחו לשמוע שבקופת גמל להשקעה יש רף מירבי לדמי הניהול. כמובן שאפשר להתמקח ולנסות להוריד את גובה דמי הניהול.

 

אז מתי להתחיל?

בטח שמעתם את ההורים שלכם אומרים לא פעם "איך שהזמן טס" וחשבתם לעצמכם שזה לא נכון והזמן זוחל. האמת היא שהזמן פשוט עובר, וגם אם נדמה לכם שיש עוד המון זמן עד שתפרשו לפנסיה ולכן אין טעם להתחיל לחסוך עכשיו, כדאי שתקחו את עצמכם בידיים ותתחילו לחסוך .

גם אם אתם עמוסים ודוחים את הטיפול בנושא כל יום ליום שלמחרת, אתם עושים טעות. אף פעם לא מוקדם מדי לחסוך – גם אם אתם ממש צעירים עכשיו ומילים כמו "פרישה" ו"גמלאות" נשמעות לכם מעורפלות ורחוקות.

זכרו, חיסכון לפרישה הוא חיסכון חיוני כדי להבטיח לעצמכם חיים ברווחה לאחר שתגיעו לגיל פרישה. ככל שתקדימו לעשות זאת, כן ייטב.

 

לדף המרכזי של קופת גמל להשקעה לחצו כאן

מסמך זה מיועד לשמש כחומר רקע בלבד, ואינו משקף בהכרח את עמדתה של איזו מהחברות מקבוצת כלל ביטוח ופיננסים. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד ישיר או עקיף שיגרם משימוש במידע הכלול במסמך זה (כולו או חלקו), אם ייגרם, וכן אינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט במסמך זה. המידע המובא בדוח זה מבוסס על מידע פומבי וציבורי גלוי וכן על מקורות מידע הנחשבים כאמינים. מטבע הדברים, נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות.

מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter