קופת גמל להשקעה – אפיק חיסכון והשקעה

 

 

אנשים רבים שואלים את עצמם היכן כדאי לחסוך ולהשקיע את כספם. עבור רבים, ברירת המחדל הייתה לפתוח פיקדון בבנק, אך מזה שנים הריבית בבנק אפסית, וכסף ששוכב בפיקדון בבנק, אינו מניב תשואה אטרקטיבית לבעליו.

אנשים רבים חוששים להשקיע את כספם בשוק ההון. הם מאמינים שמדובר בעסק השייך למומחים בלבד, נרתעים מעולם המושגים הנלווה לכך ואינם יודעים איפה להתחיל.

בשנים האחרונות קיים אפיק השקעה, באמצעות קופת גמל להשקעה, השונה מקופת גמל רגילה.

 

קופת גמל להשקעה – להשקיע ולחסוך עם מקסימום גמישות

 

כאמור, הפתרון של קופת גמל להשקעה הוא חיסכון עם השקעה. לא מדובר בקופת חיסכון רגילה וגם לא באפיק השקעה רגיל. מדובר באפיק השקעה עם גמישות רבה, ואתם לא צריכים השכלה פיננסית כדי להצליח לחסוך כסף להניב תשואות.

 

בקופת גמל להשקעה של חברת כלל פנסיה וגמל, ניתן לבחור מבין מגוון מסלולי השקעה המנוהלים ע"י אנשי המקצוע הטובים ביותר, המנווטים את ההשקעה שלכם, בהתאם לתנאי השוק ונמצאים עם אצבע על הדופק בכל רגע ורגע. רמת הסיכון תלויה אך ורק בכם - אתם יכולים לבחור מסלול השקעה כללי, מסלול אג"ח, מסלול אג"ח עם 15% מניות, מסלול הלכה, מסלול מניות ועוד.

 

בניגוד לקופת גמל רגילה, את הכספים שאתם מפקידים בקופת הגמל להשקעה, אתם יכולים לפדות בכל רגע. אם אתם לפני גיל 60, תצטרכו לשלם מס על רווחי הון בעת שחרור הכספים, אך אם תפדו את הכספים בגיל 60, תזכו להטבת מס, ששווה לכם הרבה כסף. כלומר, מגיל 60 ניתן פטור מלא ממס רווחי הון. תוכלו להמיר את הכספים בקופה לקצבה חודשית, פטורה ממס.

 

כאמור, יש אנשים שסבורים שכדי להתחיל להשקיע את הכסף שלהם בשוק ההון, נדרש להם סכום התחלתי גבוה. כשמדובר בקופת גמל להשקעה, ניתן להשקיע גם סכומים נמוכים יחסית. ניתן להפקיד לקופה כל סכום שתרצו, הן כהפקדה חד פעמית והן כהפקדה חודשית, תוכלו להגדיל או להקטין את הסכום, ותוכלו, כאמור, ליהנות מנזילות מוחלטת מדי יום (בכפוף לתקנון הקופה).

חשוב לדעת שיש סכום מירבי שמותר לכל אחד לחסוך בכל שנה, העומד על 72,616.50 שקל – אך אם אתם מעוניינים לחסוך סכום גבוה יותר, אפשר פשוט לפתוח קופה נוספת, על שם בן משפחה אחר.

 

כאמור, קופת גמל להשקעה היא פתרון אידיאלי למי שיודע שהוא חייב להשקיע הכסף, אבל אינו בטוח איך ואיפה לחסוך את הכסף שלו. אגב, גם מי שאינו מומחה פיננסי יודע שלא מומלץ לשים את כל הביצים בסל אחד, וזה עוד אחד מהיתרונות של קופת גמל להשקעה – היא מאפשרת לכם לחסוך את הכסף במגוון מסלולי השקעה, לבחור אם לפתוח כמה קופות אשר כל אחת מהן במסלול השקעה אחר, וכך לפזר את הסיכונים.

בשורה התחתונה, בלי תואר בכלכלה ובלי צורך במומחיות, קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם להפיק את המירב מהכסף שלכם.

 

*מסמך זה מיועד לשמש כחומר רקע בלבד, ואינו משקף בהכרח את עמדתה של איזו מהחברות מקבוצת כלל ביטוח ופיננסים. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים, בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד ישיר או עקיף שיגרם משימוש במידע הכלול במסמך זה (כולו או חלקו), אם ייגרם, וכן, אינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט במסמך זה. המידע המובא בדוח זה מבוסס על מידע פומבי וציבורי גלוי, וכן על מקורות מידע הנחשבים כאמינים. מטבע הדברים, נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter