רוצים להשקיע אבל אין לכם הון התחלתי גבוה? שקלו קופת גמל להשקעה

 

כיום, כבר כמעט כולם יודעים שכדאי להשקיע בשוק ההון, בדרך זו או אחרת, אבל יש מי שסבור שאם אין לו הרבה כסף, הוא לא יכול לעשות זאת. ישראלים רבים שבויים בתפיסה שנדרש סכום כסף התחלתי גדול כדי להתחיל להשקיע.

 

האמת היא שזה ממש לא מדויק, וגם אם יש לכם מעט כסף פנוי שאתם רוצים להשקיע, כדי שהוא יניב תשואות, אתם יכולים לעשות זאת בקלות. אחד הפתרונות הפופולריים והנגישים ביותר לחיסכון משולב בהשקעה, עבור משקיעים פרטיים ללא הון התחלתי משמעותי, הוא קופת גמל להשקעה.

 

מהי קופת גמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון, המאפשר לכל אחד לחסוך ולהשקיע, ובתנאים מסוימים אפילו ליהנות מהטבות מס. יש לה לא מעט יתרונות, ואחד מהם הוא האפשרות להפקיד כל סכום שרוצים (עד תקרה מסוימת), בכל תדירות שרוצים. לכן, מדובר באפיק השקעה רלבנטי במיוחד למי שלא מגיע עם הרבה הון, ועדיין מעוניין ליהנות מאפיק השקעה, המנוהל בידי מומחים ואנשי מקצוע.

 

מה מאפיין קופת גמל להשקעה?

  • הקופה מיועדת לחיסכון לכל טווח: קצר, בינוני, או ארוך
  • תקרת ההפקדה השנתית היא 72,616.50 ₪ (נכון לשנת 2022)
  • ניתן למשוך את הכסף בצורה הונית באופן חלקי או מלא בכל עת
  • מתחת לגיל 60 משיכת הכסף כרוכה בניכוי מס של 25% מהרווחים. מעל גיל 60 יש פטור ממס.
  • ניתן למשוך את הכסף מעל גיל 60 כקצבה פטורה ממס
  • ניתן להפקיד כל סכום שרוצים, באופן חד פעמי או קבוע
  • ניתן לבחור את מסלול ההשקעה ולהתנייד בין מסלולים בקלות

זה הזמן להתחיל להשקיע ולחסוך

כאשר מביטים ברשימת המאפיינים של קופת גמל להשקעה, ברור מדוע היא הפכה לאפיק חיסכון כה פופולרי. כאמור, מדובר בפתרון זמין ונגיש לכולם, גם למי שאינו מחזיק בסכום כסף גדול הנדרש, למשל, כדי לפתוח תיק השקעות. עצם העובדה שיש תקרת הפקדה שנתית של 72,616.50 , מעידה על כך שהיא אינה מיועדת למשקיעים גדולים, אלא למשקיעים בינוניים וקטנים, שבעבר התקשו למצוא פתרונות אטרקטיביים.

 

הדגש כאן הוא שמדובר בפתרון המשלב השקעה עם חיסכון. אם למשל אתם הורים שמחפשים דרך לחסוך לילדים ולא רוצים לפתוח תוכנית חיסכון בבנק בשל הריבית הנמוכה, קופת גמל להשקעה היא פתרון נהדר עבורכם. מדובר גם בפתרון עבור השקעת כספי בר המצווה או בת המצווה- השקעתם באירוע? הילדים קיבלו כסף במתנה? במקום "לבלוע" אותו בחשבון הבנק, תוכלו לפתוח עבורם קופת גמל להשקעה.

 

גם אם אתם סבא וסבתא המחפשים אפיק השקעה וחיסכון לנכדים, זהו פתרון נהדר עבורכם. תוכלו למשל להשקיע סכום התחלתי ולאחר מכן בכל חודש להוסיף סכום קטן. בזמן שהילדים יגדלו ויצמחו, יהיה מי שינהל את הכסף וישקיע אותו בחוכמה, ובבוא העת, ניתן יהיה לפתוח את הקופה וליהנות מתשואות נאות.

 

למעשה, אפיק ההשקעה הזה מתאים לכל מטרה, גם עבור עצמאים, גם עבור שכירים, גם עבור רווקים וגם עבור החוסכים לפנסיה. מה שחשוב לדעת שיש לכם על מי לסמוך, כך שהכסף שלכם ינוהל על-ידי גוף אמין ויציב שיודע את העבודה. כזו היא חברת כלל ביטוח ופיננסים, שמציעה למשקיעים ולחוסכים קופת גמל להשקעה במגוון מסלולי השקעה.

 

בשורה התחתונה, הגיע הזמן שהכסף שלכם יתחיל לעבוד בשבילכם. כל סכום שתשקיעו היום, יכול להיות הרבה יותר גדול בעתיד, וגם אם מדובר בסכום קטן – אתם יכולים גם לחסוך וגם להשקיע אותו בחוכמה.

 

*מסמך זה מיועד לשמש כחומר רקע בלבד, ואינו משקף בהכרח את עמדתה של איזו מהחברות מקבוצת כלל ביטוח ופיננסים. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים, בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד ישיר או עקיף שיגרם משימוש במידע הכלול במסמך זה (כולו או חלקו), אם ייגרם, וכן, אינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט במסמך זה. המידע המובא בדוח זה מבוסס על מידע פומבי וציבורי גלוי, וכן על מקורות מידע הנחשבים כאמינים. מטבע הדברים, נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter