עכשיו יותר מתמיד: למה כדאי לפתוח קופת גמל להשקעה?

 

 

 

עכשיו יותר מתמיד: למה כדאי לפתוח קופת גמל להשקעה?

 

קופת גמל להשקעה היא אחד הכלים המוצלחים ביותר כיום לחיסכון, בזכות השילוב בין הנזילות המירבית שהיא מציעה לבין הטבות המס שאפשר לקבל באמצעותה. מן הסתם, אין מי שלא מודע לצורך לחסוך – בין אם מדובר על חיסכון לטווח בינוני ובין אם מדובר על חיסכון לטווח ארוך, אבל היום הצורך הזה ברור במיוחד.

 

קופת גמל להשקעה – למה דווקא עכשיו?

 

משבר הקורונה חידד אצל רבים את ההבנה שהשגרה שאנחנו רגילים אליה שברירית, ושרמת החיים שאנו חיים בה עלולה לרדת במהירות כתוצאה מנסיבות שאינן בשליטתנו. יציבות תעסוקתית אינה דבר מובן מאליו, וכך גם יציבות פיננסית.

 

בכל העולם, וגם בישראל, מיליוני אנשים ראו בעצב את התוכניות הכלכליות והעסקיות שלהם מתנפצות אל הקרקע. עצמאים ושכירים, רווקים ובעלי משפחות – רבים מאוד מצאו את עצמם ללא מקור פרנסה יציב ונאלצו להשתמש בחסכונות שהם חסכו כדי לשמור על אורח חייהם. לעתים, החיסכון ממש הציל אותם מחרפת רעב ולעתים הוא אפשר להם להמשיך ולנהל אורח חיים דומה לזה שהיה לפני המשבר. כך או כך, החיסכון איפשר להם לעשות זאת מבלי להזדקק לבקש עזרה, לקחת הלוואה או להיקלע לחובות.

 

במילים אחרות, אם בעבר החשיבות של חיסכון הייתה ברורה לנו באופן תיאורטי, כיום היא ברורה באופן מוחשי לגמרי.

 

נזילות – זה שם המשחק

 

במקביל, ברורה יותר מתמיד החשיבות שיש לחיסכון נזיל – כזה שאפשר לפתוח בכל רגע ולא לחכות שנים ארוכות כדי שהכסף יהיה זמין לשימוש. אמנם, אין ספק שחשוב לחסוך לגיל פרישה, אבל חשוב לא פחות לחסוך לעת משבר, אשר כפי שנוכחנו לדעת, אין לדעת מתי הוא יכול לפרוץ ולטלטל את עולמנו.

 

המשבר האחרון הוכיח מעל לכל ספק שגם אם ניתן לקבל סיוע כספי מגורמים ממלכתיים, לא כדאי (וגם לא ניתן) להסתמך על הסיוע הזה באופן בלעדי, ובטח לא באופן מיידי. בסופו של דבר, כל אדם חייב לדאוג לעצמו ולמשפחתו. לנזילות של כספי החיסכון יכול להיות תפקיד משמעותי מאוד כאשר זקוקים לכסף באופן דחוף. בעיתות כאלה, התעסקות עם ביורוקרטיה, השגת מסמכים והצגת הוכחות הן הדבר האחרון שרוצים להתעסק איתו. יש יתרון עצום לקופת גמל להשקעה, אשר מבטיחה את כניסתו של הכסף לחשבון תוך ימים מעטים ובתהליך פשוט ולא מסורבל.

 

יתרונות קופת גמל להשקעה

 

כאמור, קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון שמתאים לכל גיל וכל מטרה וטומן בחובו יתרונות רבים :

  • ניתן להפקיד בו באופן חד פעמי או בהוראת קבע חודשית.
  • ניתן למשוך את כספים שנצברו בכל עת .
  • מגוון של מסלולי השקעה לבחירה  

 

אחד היתרונות המשמעותיים הוא בגמישות – וגם לזה יש חשיבות כפולה ומכופלת דווקא בתקופה של חוסר ודאות וחוסר יציבות: במידה שמצבכם הכלכלי הורע וקשה לכם לחסוך בכל חודש, תוכלו להפחית את הסכום ואפילו להפסיק את הוראת הקבע – והכול בצורה פשוטה ומהירה. כאשר מצבכם ישתפר, תוכלו לבחור בהפקדה חד פעמית נוספת או לחזור ולהשקיע באמצעות הוראת קבע.

כאמור, מעל כל אלה חשוב לזכור כי אפשר למשוך את הכסף בכל עת. במידה שתעשו זאת, תשלמו מס על רווחי הון – אלא אם כן תבחרו למשוך את הכסף רק לאחר גיל 60 כקצבה ובמקרה שכזה, כספים אלה יהיו פטורים ממס רווחי הון וממס הכנסה .  

כל היתרונות האלה הופכים את קופת הגמל להשקעה לחלופה מצוינת לחיסכון דווקא עכשיו, בעידן שבו אנו מבינים יותר מתמיד כמה חשוב לחסוך, אך זקוקים לגמישות, נזילות וניהול השקעות מקצועי.

 

לדף המרכזי של קופת גמל להשקעה לחצו כאן

לדף המרכז של קופות הגמל לחצו כאן

מסמך זה מיועד לשמש כחומר רקע בלבד, ואינו משקף בהכרח את עמדתה של איזו מהחברות מקבוצת כלל ביטוח ופיננסים. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד ישיר או עקיף שיגרם משימוש במידע הכלול במסמך זה (כולו או חלקו), אם ייגרם, וכן אינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט במסמך זה. המידע המובא בדוח זה מבוסס על מידע פומבי וציבורי גלוי וכן על מקורות מידע הנחשבים כאמינים. מטבע הדברים, נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות.

מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter