קופת גמל להשקעה – האם היא מתאימה לכם?

 

בעידן שבו הריבית אפסית והתשואה על פיקדון בבנק כה נמוכה, אין כמעט מי שלא שואל את עצמו מה הוא יכול לעשות כדי להשקיע את כספו וכדי לחסוך בצורה מיטבית – בין אם הוא מעוניין לחסוך לטווח בינוני ובין אם הוא מעוניין לחסוך לטווח ארוך.

 

ייתכן שגם אתם שמעתם לא מעט על קופת גמל להשקעה, אבל לא בטוחים אם היא מתאימה לכם ואם כדאי להשקיע בה את כספכם. האמת היא שההתלבטות ברורה, בסופו של דבר כל אדם רוצה להשיג את המירב מהכסף שצבר בעמל כפיו, להשקיע אותו נכון ולחסוך אותו באפיק המתאים ביותר לאופיו ולצרכיו.

 

אז איך תדעו אם קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון המתאים לכם? הנה כמה שאלות נפוצות שעלו בנושא, ותשובות שיעזרו לכם להחליט:

1. יש לי כסף לחסוך, אבל אני לא יודע מתי ארצה לפדות את הכסף

אם כך, קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון מצוין בשבילך. ניתן לשחרר את הכסף בכל עת ללא קנס (בכפוף כמובן לניכוי מס רווחי הון). שחרור הכספים יבוצע תוך ימים ספורים מרגע מתן ההוראה.

2. אני רוצה לחסוך לעתיד הרחוק, אפילו לפנסיה

קופת גמל להשקעה זו הקופה המתאימה לך . מדובר באפיק חיסכון גמיש, שאמנם מאפשר לך לפדות את הכספים בכל עת, אבל מי שפודה את הכספים אחרי גיל 60, נהנה מהטבת מס.

3. נולד לי נכד ואני רוצה לחסוך עבורו לעתיד

קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון מושלם עבור הילדים או עבור הנכדים. באפשרותך לפתוח הוראת קבע ולהפקיד עבור נכדך בכל חודש סכום כזה או אחר, לפי בחירתך, עד כ-70,000 שקל בשנה. הקופה תהיה רשומה על שמו.

4. אני אחרי גיל 60 ומתלבט אם לשחרר את הכסף כהון חד פעמי או כקצבה

שתי האפשרויות עומדות לרשותך. חשוב לדעת שמי שבוחר למשוך את הכספים בצורת קצבה חודשית לאחר גיל 60, במקום משיכה של כל הסכום בבת אחת, נהנה גם מפטור מס רווחי הון על הרווחים וגם מפטור ממס הכנסה על הקצבה.

5. אני עצמאי ומעוניין לחסוך לפנסיה

קופת גמל להשקעה מתאימה בהחלט לצרכים של עצמאים, כשם שהיא מתאימה לשכירים. באפשרותך לבחור כל סכום שתרצה לחסוך ולבחור גם אם להפקיד את הכסף באופן חד פעמי או בהוראת קבע. שחרור הכספים לאחר גיל 60 יאפשר לך ליהנות מפטור ממס.

חיסכון בקופת גמל להשקעה יכול להוות השלמה לחיסכון פנסיה אחר שיש לך.

6. אני מעוניין לקבל הלוואה כנגד החיסכון בקופת הגמל להשקעה

אפשר בהחלט לקבל הלוואה כזו. ניתן לקבל הלוואה בסכום של עד 80% מהכספים שנחסכו בריבית נמוכה.

 
7. יש לי קופת גמל להשקעה במקום אחר ואני מעוניין להעביר אותה לקופת גמל אחרת.

אין בעיה, אפשר לעבור מקופת גמל להשקעה אחת לשנייה, על ידי הגשת בקשה לקופה גמל להשקעה שאליה אתה רוצה לעבור.

8. אני רוצה לחסוך את הכסף שלי בקופת גמל להשקעה עם סיכון מינימלי.
ניתן לבחור בין מסלולי השקעה שונים, ביניהם מסלולים סולידיים. אם תחליט לעבור למסלול מנייתי בשלב מאוחר יותר, תוכל לעשות גם את זה בקלות.

 

 

*מסמך זה מיועד לשמש כחומר רקע בלבד, ואינו משקף בהכרח את עמדתה של איזו מהחברות מקבוצת כלל ביטוח ופיננסים. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים, בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד ישיר או עקיף שיגרם משימוש במידע הכלול במסמך זה (כולו או חלקו), אם ייגרם, וכן, אינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט במסמך זה. המידע המובא בדוח זה מבוסס על מידע פומבי וציבורי גלוי, וכן על מקורות מידע הנחשבים כאמינים. מטבע הדברים, נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter