קופת גמל להשקעה – למי זה מתאים ואיך מרוויחים מזה יותר?


קופת גמל להשקעה – למי זה מתאים ואיך מרוויחים מזה יותר?

 

קופת גמל להשקעה היא אפיק חיסכון אטרקטיבי במיוחד משום שהיא מתאימה למעשה לכל אחד – לצעירים שאין להם הרבה כסף פנוי אך מעוניינים להתחיל לחסוך, להורים שרוצים לחסוך עבור ילדים, לעצמאים שמחפשים אפיק חיסכון עם הטבות פנסיוניות ולמי שמתקרב לגיל פרישה. למעשה, זהו אפיק חיסכון שמתאים לכל אדם, בכל גיל, בכל מצב משפחתי ובכל מצב תעסוקתי.

איך זה ייתכן שצעיר בן 30, עצמאי בן 50 ואדם בן 68 יקבלו מענה מאותו אפיק חיסכון? התשובה טמונה במאפיינים המיוחדים של קופת גמל להשקעה, שמשלבים בין נזילות מוחלטת לבין הטבות מס וגמישות בהשקעה.

קופת גמל להשקעה, בשונה מקופת גמל רגילה, היא אפיק חיסכון שמתאים לכל טווח של זמן.


יש לכם כסף פנוי?

מדי פעם במהלך החיים, נופל לידינו סכום גדול של כסף ואנחנו רוצים לחסוך אותו או להשקיע אותו. רבים מחפשים חלופות להשקעה בבנק, וקופת גמל להשקעה היא אחת החלופות הזמינות, הנוחות והמשתלמות. מצד אחד, הכסף מושקע בשוק ההון במסלול שהחוסכים בוחרים בו, ומצד שני הכסף נזיל ואפשר לשחרר אותו בכל עת ללא קנס. באופן הזה אפשר לחסוך בכל שנה עד 72,616.50 ₪ (נכון לשנת 2022).

מה שעוד הופך את קופת הגמל להשקעה לפתרון מוצלח הוא הגמישות באשר לסכום ההשקעה ותדירות ההשקעה – אפשר להפקיד סכום חד פעמי, אפשר לחסוך בכל חודש בהוראת קבע ואפשר לשלב בין השניים. במידה שהמצב הכלכלי משתנה ואתם מעדיפים להפסיק לחסוך – גם זה אפשרי. גמישות בהשקעה כבר אמרנו?


רוצים להגדיל קצת את הפנסיה?

עבור מי שמתקרב לגיל פרישה ורוצה להגדיל את המקורות הכספיים שיתבסס עליהם לאחר היציאה לגמלאות, קופת גמל להשקעה היא פתרון אטרקטיבי במיוחד. הדבר נכון גם לשכירים וגם לעצמאים, אשר מעוניינים לדאוג לעצמם לגיל שבו לא יהיה להם מקור פרנסה קבוע.


רוצים לדעת שהכסף שלכם מנוהל?

קופת גמל להשקעה מתאימה גם למי שרוצה לחסוך ולהשקיע, אך אינו יודע לעשות זאת לבד. הכסף מנוהל על-ידי מומחים באפיק ההשקעות שאתם בוחרים, ויש לכם שקט נפשי גם בהיבט של גובה דמי הניהול – שכן יש דמי ניהול מרביים שמותר לגבות מהחוסכים.


נולד לכם נכד? קופת גמל להשקעה היא מתנה נהדרת

קופת גמל להשקעה מתאימה במיוחד להורים, לסבים ולסבתות, בשל האפשרות לפתוח אותה עבור הילדים או הנכדים. למעשה, אפשר לפתוח קופת גמל להשקעה על שם כל אדם, כולל בני הזוג. ניהול ושחרור הכספים יוכלו להתבצע רק על-ידי מי שהקופה נפתחה על שמו, אלא אם כן הוא קטין.


איך תרוויחו יותר?

קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם לבחור את מסלול ההשקעה המתאים לכם. כדי למקסם את הרווח שלכם, בחרו במסלול שמתאים ללוחות הזמנים שבהם תזדקקו לכסף, וכמובן  מתאים לאופי שלכם. יש מגוון מסלולים, החל ממסלול סולידי מבוסס אג"ח, דרך מסלול כללי ועד מסלול מנייתי. עקבו אחר התשואות ובמידת הצורך החליפו בין המסלולים. היתרון בקופת גמל להשקעה הוא שאפשר להחליף בין מסלולים בלחיצת כפתור וללא עמלה או תשלום כלשהו. המעבר בין מסלולי השקעה מבלי שהאירוע יחשב כאירוע מס.


נצלו את הטבות המס

דרך נוספת למקסם את ההשקעה שמורה למי שבוחר להשתמש באפיק הזה כחיסכון לפנסיה או לגיל מבוגר. מי שיוכל לעשות זאת, יוכל גם ליהנות מהטבות מס ששמורות למעט מאוד אפיקי חיסכון. אחרי גיל 60 הוא לא יצטרך לשלם מס על רווחי הון, העומד על 25% מהרווחים, ואם יבחר לקבל את הכסף כקצבה, הוא גם לא יצטרך לשלם על הקצבה מס הכנסה.

 

*מסמך זה מיועד לשמש כחומר רקע בלבד, ואינו משקף בהכרח את עמדתה של איזו מהחברות מקבוצת כלל ביטוח ופיננסים. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד ישיר או עקיף שיגרם משימוש במידע הכלול במסמך זה (כולו או חלקו), אם ייגרם, וכן אינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט במסמך זה. המידע המובא בדוח זה מבוסס על מידע פומבי וציבורי גלוי וכן על מקורות מידע הנחשבים כאמינים. מטבע הדברים, נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות.
מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter