היום יותר מתמיד – אלה הביטוחים שלא כדאי לוותר עליהם

השנים האחרונות לימדו אותנו שיעור טוב בהתמודדות עם חוסר ודאות. אנשים רבים חשים שהעולם כפי שהכירו אותו הולך ומשתנה לנגד עיניהם, והסיבות הן סיבות גלובליות שאין להם שליטה עליהן, החל ממשבר האקלים ועד מגפת הקורונה. יכולתו של אדם מן השורה להתמודד עם תרחישי קיצון שנגרמים במישרין או בעקיפין מתהליכים כאלה או אחרים היא אמנם מוגבלת, החל מהידבקות בקורונה ועד הצפות שנגרמו משינויי אקלים, אבל אחת הדרכים שעדיין עומדות לרשותנו היא באמצעות סוגים שונים של ביטוח, אשר יספקו לנו כיסוי בסיטואציות שונות.

 

יש הרבה מאוד סוגים של ביטוחים – ביטוח רכב, ביטוח בריאות, ביטוח דירה, ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח חיים... וכדאי מאוד לעבור על הפוליסות ולוודא שהן תואמות את הצרכים שלכם ואת הסיכונים שאתם מאמינים שעלולים להיות רלבנטיים.

 

ביטוח חיים – במיוחד בעידן הקורונה

אחד הביטוחים שחשוב לוודא שיש לכם ושהוא מתאים לצרכים שלכם, הוא ביטוח חיים. ביטוח זה, רלבנטי לכל אדם שחשוב לו להבטיח את החוסן הכלכלי של יקיריו, במיוחד אם ההכנסה שלו היא ההכנסה העיקרית בבית. זה נכון להורים, זה נכון לבני זוג וזה נכון גם למי שיש לו הורים מבוגרים אשר חשוב לו להבטיח את רווחתם.

 

ביטוח חיים אמנם נוגע בנקודה שכולנו חוששים לחשוב עליה, אבל מאז שפרצה הקורונה לחיינו, ברור יותר מתמיד שגם האנשים הכי אופטימיים בעולם צריכים להיות ערוכים לכל תרחיש.

 

בבואכם לרכוש ביטוח חיים, הביאו בחשבון את כל השיקולים שישפיעו בסופו של דבר על הסכום שאותו תרצו שיקיריכם יקבלו. קחו בחשבון מהו פרק הזמן שתרצו להעניק להם את התמיכה הזאת (לדוגמא, יש לקחת בחשבון את גיל ילדיכם והתקופה שיידרשו לתמיכה כלכלית), העריכו את הסכום שיידרש להבטחת רווחתם בהתאם לצרכים שלהם וכו'. לא כדאי להשאיר קצוות פתוחים, וגם אם העיסוק בנושא הזה לא נעים או אפילו מבלבל, חשוב להקדיש לו את הזמן והמשאבים שלכם כעת – כדי לא להעמיד אותם במצוקה במקרה שתלכו לעולמכם, חס וחלילה.

 

לצורך התאמת הצרכים הביטוחיים שלכם באופן מיטבי, חשוב שתכירו מגוון מוצרים מבית כלל ביטוח ופיננסים שנועדו בדיוק למטרה זו:

  • ריסק "ספיר" - בעת רכישת הכיסוי אתה למעשה דואג למשפחה שלך שתקבל פיצוי חד פעמי קבוע וצמוד למדד המחירים לצרכן, במקרה חלילה של מוות מכל סיבה שהיא, למעט התאבדות בשנה הראשונה. כיסוי זה יגן עליהם ויאפשר להם להמשיך להתקיים באותה רמת חיים.
  • ריסק אישי חכם - זהו מודל ראשוני וייחודי בארץ שזכה בפרס נבחרי השנה של עיתונאי הביטוח והפיננסים לשנת 2020. במסגרת כיסוי זה, באפשרותך לבחור גיל (החל מ- 10 שנים לאחר מועד ההצטרפות לביטוח), שממנו הפרמיה החודשית שלך תתקבע וסכום הביטוח יחל לקטון, בהתאם לפרמיה שבחרת לקבע (בנוסף, קיימת עכשיו הטבה למצטרפים חדשים, לפיה במהלך 3 השנים הראשונות לאחר קיבוע הפרמיה, סכום הביטוח לא יקטן!!!). מוצר ריסק אישי חכם יכול לתת מענה לצרכים המשתנים של התא המשפחתי, מתוך הנחה שבמרוצת השנים, ככל שצוברים יותר נכסים והילדים גדלים - הצורך בסכומי ביטוח גבוהים הולך ופוחת.
  • כלל כפול למשפחה - מוצר אשר מקנה הטבות מיוחדות לבני זוג אשר מעוניינים לרכוש ביטוח חיים למקרה מוות בסך של לפחות 500,000 ש"ח עבור כל אחד מבני הזוג, באותה הפוליסה. בפוליסת כלל כפול למשפחה, סכום הביטוח שישולם למוטבים יוכפל ללא עלות נוספת, במקרה של, חס וחלילה, פטירת שני בני הזוג בטווח של 12 חודשים[1].

 

ביטוח דירה – בדקו את הפוליסה שלכם

ביטוח דירה הוא מסוג הביטוחים שלעיתים חלק מהאנשים מעדיפים להתמודד איתם כמה שפחות. אבל גם כאן ברור היום יותר מתמיד שיש להיות עם יד על הדופק. כך למשל, יש יותר ויותר אנשים שהחלו לעבוד מהבית, רכשו ציוד ייעודי לשם כך וכן הלאה. יש להתאים את הביטוח לצרכים המשתנים. יש גם לא מעט אנשים שוויתרו על ביטוח רעידות אדמה כדי להוזיל את הפרמיה. גם על זה כדאי לחשוב פעמיים, במיוחד לאחר התזכורות שקיבלנו להיתכנות של רעידת אדמה בישראל.

 

בשני המקרים, של ביטוח חיים ושל ביטוח מבנה לדירה, יש אנשים שסבורים שביטוח המשכנתא מספק אותם. ובכן, חשוב להבין שכאשר הבנק דורש את שני הביטוחים הללו, המטרה שלו היא שהוא עצמו יהיה מכוסה כך שיהיה איך לכסות את המשכנתא במקרה של נזק למבנה או חלילה אובדן חיים של אחד הלווים. אם אתם רוצים להיות מכוסים בכיסוי רחב יותר – עליכם לבדוק על מה אתם משלמים ומה אתם מקבלים במסגרת הביטוחים.

 

זכרו גם שהבנק לא דורש מכם ביטוח תכולה לדירה או ביטוח צד ג', וזה משהו שיש שמומלץ לשקול לרכוש באופן עצמאי.

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

 

[1] ההכפלה עד לסכום ביטוח מקסימלי של 1.5 מיליון ₪ עבור כל אחד מהמבוטחים, ובתנאי שבעת הפטירה גילם הביטוחי של המבוטחים לא יעלה על 65

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter