השאירו את החורף מחוץ לבית

השאירו את החורף מחוץ לבית


תחזוקה נאותה של הדירה שברשותכם והכנה מוקדמת לקראת עונת הגשמים, תסייע לכם להעביר את החורף בשלום ויכולה לעשות את ההבדל בין שהייה נעימה בין כתלי הבית החמימים, לבין חורף רטוב, קר ויקר. אילו נזקים עלולים להיגרם בחורף כתוצאה מתחזוקה לקויה וכיצד ניתן להיערך ולהשאיר את החורף מחוץ לבית? לפניכם, המדריך השלם לבית חם ויבש, גם בחורף

 

אם ברצונכם להעביר את החורף הבא עלינו לטובה בנעימים ולהימנע מנזקים עתידיים ויקרים שעלולים להיגרם לדירתכם, כתוצאה מנזקי העונה הגשומה, חשוב שתנצלו את התקופה הקרובה לטיפול מונע ואיכותי בבעיות השכיחות של החורף כגון חדירת מים, עובש, נזקי קרה וכיו"ב.

 

כמדי שנה, עם בוא הגשמים, אנו עדים, לתופעה חוזרת וכאובה של מאות משקי בית שנאלצים להתמודד עם בעיות חמורות של הצפה בדירה, חדירות מים ורטיבות בקירות, הגורמות לנזקים מהותיים לדירת המגורים, עוגמת נפש, נזקים כלכליים ולפגיעה בערכו של הנכס.

 

הכנת הבית לעונת החורף צריכה להתבצע כבר במהלך חודשי הקיץ והסתיו, שכן חלק מחומרי האיטום ועבודות ההכנה, עדיף שייעשו מוקדם ככל האפשר כדי שייספגו בקירות הבית.

 

רגע לפני בוא הגשמים ולפני הוצאת המטריות מהאחסון, קבוצת כלל, המלווה אתכם גם בימים שטופי שמש וגם בימים גשומים, מגישה לכם את המדריך השלם לבית חם ויבש, שיסייע לכם לצלוח את החורף הבא בשלום. לפניכם, מספר טיפים ופעולות מנע פשוטות להכנת ביתכם לחורף, וברובן אינן מצריכות התערבות של איש מקצוע.

 

הכן ביתך לחורף: טיפים לחורף יבש בבית


הרחקת מי גשמים והכנת הגג והמרפסת

א. יש לבדוק את מצב האיטום בגג הבית. שכבת האיטום בגג צריכה להיות אחידה, ללא סדקים או פגיעה פיזית.
ב. יש לתקן סדקים בקירות החיצוניים ולהקפיד כי ניקוז מי הגשמים יתבצע בשיפוע אל עבר פתחי המרזבים.

חשוב לדאוג לפתחי ניקוז רחבים ומשוקעים ולמנוע את סתימתם על ידי לכלוך.

 
מערכות סולאריות (דודי שמש וקולטים)

א. כדי למנוע קיפאון והתבקעות של הקולטים, מומלץ בלילות הקרה, להשאיר את אחד מברזי המים החמים מטפטף, כדי להבטיח זרימה ולמנוע קפיאת מים בקולטים.
ב. בתקופת הקיץ, צוברים הקולטים אבק האוטם חלקית את מעבר האנרגיה לתוכם, ולכן יש לנקות הקולטים לקראת החורף. ניקיון הקולטים יאפשר לגלות דליפת מים מהצנרת שבתוך הקולט.

 

בדיקת עמידות ברוחות החורף העזות
א. יש לוודא כי פריטי התכולה לרבות סוככי שמש ואדניות הנמצאים במרפסת או על הגג מאובטחים וקשורים כהלכה.
ב. חשוב לבדוק אם קולטי השמש מחוזקים היטב כדי למנוע נפילתם בשעת סערה.
ג. עצי נוי בחצר הבית - בעת סערה עלולים עצים להישבר או להיעקר ועלולים בנפילתם לגרום נזק למבנה, לכלי רכב או, חלילה לעוברי אורח בסביבתך הקרובה. לצמצום הסיכון מומלץ לגזום ענפי עצים העלולים לגרום לנזק.

 

חשמל

חדירת מי גשמים למערכת החשמל מסוכנת מאוד ועלולה לגרום לקצרים, לניתוק חשמל ולעיתים אף להצתה. לכן, יש לוודא כי כל חיבורי החשמל בקירות החיצוניים ולוח החשמל המרכזי הינם אטומים ומוגנים מפני חדירת מים.

 

מערכות חימום, הסקה ומיזוג

א. יש להקפיד על שימוש במערכות הללו בהתאם להוראות היצרן והוראות הבטיחות ולבדוק את תקינותן של המערכות כדי למנוע בלאים, תקלות, קצרים ואף להתלקחות אש בדירה.
ב. יש לוודא כי תנורי החשמל ומפזרי החום, במידה וישנם, מוצבים באופן יציב על משטח מתאים ובמרחק בטוח מרהיטים ויושבי הבית.
ג. במידה וברשותכם תנורי ארובה ומחממי מים בגז, מומלץ לנקות את ארובות הפליטה באופן יסודי לקראת החורף ולוודא שאינן סתומות בפיח, מה שיימנע חדירת עשן לתוך חלל הדירה.
ד. אם ברשותכם מתקני חימום הפועלים בגז, מומלץ להזמין תקופתית את ספק הגז לבדיקת תקינותם.
ה. במהלך חודשי החורף מומלץ לבדוק את המסננים של מערכות המיזוג בדירה ולדאוג לניקוי מסננים תקופתי.

 

זכרו, לתקופת החורף, יש להיערך ולהקפיד למלא אחר ההנחיות, כדי שגם בעונה הגשומה הבאה, תוכלו ליהנות מהגשם המידפק מבעד לחלון הדירה באווירה מהנה, חמימה ומעל הכל יבשה ובטוחה.

 


*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

השאירו את החורף מחוץ לבית
לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter