ביטוח דירה – מה עושים אם הדירה נפרצה?

 

את הרגע הזה שבו אדם נכנס לביתו ומגלה שהוא נפרץ, קשה לתאר במילים. תחושות רבות מתערבבות זו בזו, ביניהן כעס, עלבון, פחד ולחץ. את ההשלכות הרגשיות שיש לפריצה לדירה אי אפשר כמובן למנוע, אבל את ההשלכות הכלכליות אפשר גם אפשר, ובדיוק לשם כך נדרש ביטוח דירה. מטבע הדברים, אחרי רגעי התדהמה הראשונים שמלווים כל אחד שדירתו נפרצה, מגיע שלב אומדן הנזקים, החל מהנזקים הפיזיים לדירה (חלון שנופץ, דלת שנעקרה ממקומה) ועד החפצים שנגנבו. כאשר יש לכם ביטוח דירה, השלב הזה הרבה פחות קשה כמובן, בשל הידיעה שיש לכם כיסוי ביטוחי.

 

ישנם כמה צעדים שחשוב ולעתים חיוני לעשות, אם הדירה נפרצה, במיוחד עבור מי שיש לו ביטוח.

 

תיעוד וצילום

לפני שאתם מתחילים לסדר את הבית – צלמו תמונות סטילס וסרטונים של כל החדרים, הפתחים, הציוד וכל מה שעשוי להיות רלבנטי בהמשך. כדאי לצלם גם מחוץ לבית. חשוב שהתמונות יהיו באיכות גבוהה, עם תאורה טובה ומזוויות שונות. את התמונות מומלץ לשמור או לשלוח לעצמכם למייל עם כותרות ותאריכים מדויקים, כדי שתוכלו למצוא אותן ולשלוף אותן בקלות גם לאחר זמן רב.

 

רשימה

הכינו לעצמכם רשימה של כל מה שנגנב ו/או ניזוק. השקיעו בהכנת הרשימה זמן ומחשבה, כדי שלא תשכחו פריטים חשובים.

אם יש לכם חשבוניות רכישה של פריטים – רכזו אותן.

 

הגשת תלונה במשטרה

במקרה של פריצה לדירה, חשוב להגיש תלונה במשטרה. בחברות הביטוח הצגת התלונה היא בדרך כלל תנאי להגשת תביעת ביטוח. כיום, ניתן במקרים רבים להגיש תביעה אונליין, מבלי להגיע פיזית. לתלונה יש לצרף מסמכים ותמונות.

 

פנייה לחברת הביטוח

את התביעה לחברת הביטוח רצוי להגיש כמה שיותר סמוך למועד האירוע – אך רק אחרי הגשת התלונה במשטרה. לצורך הטיפול בתלונה תצטרכו להגיש מסמכים שונים, ביניהם את אישור המשטרה. באתר של חברת כלל ביטוח ופיננסים, הגשת תביעה בגין פריצה לדירה פשוטה במיוחד באמצעות מילוי טופס דיגיטלי. ניתן כמובן להוסיף את כל המסמכים הדרושים בלחיצת כפתור, ולאחר מכן לעקוב בכל עת אחרי סטטוס הטיפול בתביעה.

 

אל תחכו לרגע האחרון – בדקו את הפוליסה עכשיו

כאמור, חוויה של פריצה לדירה היא חוויה קשה בכל מקרה, וללא ספק קיומו של ביטוח דירה יכול להמתיק משמעותית את הגלולה. אלא שגם אם יש לכם ביטוח דירה שרכשתם בעבר, אל תנוחו על זרי הדפנה. הנה כמה דברים שכדאי לעשות מדי פעם:

 

אילו ביטוחים יש לכם?

כדאי לוודא שיש לכם גם ביטוח תכולה וגם ביטוח מבנה. לעתים קרובות אנשים מגלים רק ברגע האמת שלמעשה יש להם רק את אחד מהביטוחים, בדרך כלל ביטוח מבנה. הסיבה היא שביטוח מבנה הוא תנאי לקבלת משכנתא, ומבוטחים רבים טועים וסבורים שזה מספיק.

זכרו, ביטוח מבנה מספק כיסוי אם נגרם נזק למבנה, אך כדי לקבל כיסוי על תכולת הדירה – יש לרכוש גם פוליסת ביטוח תכולה.

 

האם הפוליסה מעודכנת?

כדאי לוודא שהפוליסות מעודכנות, במיוחד הכיסוי הביטוחי של ביטוח התכולה. לאורך השנים התכולה בביתנו משתנה, אנחנו קונים ציוד וריהוט, מקבלים מתנות יקרות ערך ועוד. אם ביטוח הדירה שלכם נרכש לפני הרבה שנים, חשוב לרענן אותו.

 

האם אמצעי המיגון רלוונטיים?

בדקו אילו אמצעי מיגון מחויבים על פי הפוליסה ובדקו שאכן אתם עומדים בדרישות. אם ברגע האמת יסתבר שהבית לא היה ממוגן כנדרש, ייתכן שלא תקבלו את הכיסוי שלו אתם מצפים.

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter