מחשבון ביטוח חובה

 

כל מי שיש לו רכב יודע שעם הרכב מגיעה גם חובת ביטוח הרכב, או ליתר דיוק, חובת ביטוח החובה. ביטוח רכב חובה מעניק כיסוי ביטוחי עבור נזקי גוף שנגרמו לנהג עצמו, לנוסעים ולהולכי רגל שנפגעו כתוצאה משימוש בכלי הרכב. המדינה קבעה כי על פי חוק כל רכב מנועי מחויב להיות מבוטח בביטוח חובה ואף קבעה פוליסה תקנית, כדי שיהיה כיסוי בסיסי לנזקי גוף עבור הנפגעים מתאונה. לכן, אין ללקוחות ולחברות הביטוח ברירה אלא להתיישר לפי כללים מסוימים. אולם, זה לא אומר שאין הבדלי מחירים בין ביטוח חובה בחברות השונות לרכבים שונים – ולכן חשוב להיעזר בכלי כמו מחשבון ביטוח חובה.

 

מחשבון ביטוח חובה – מהם הקריטריונים?

 

תעריף ביטוח החובה נגזר מכמה וכמה מרכיבים, חלקם מושפעים מפרמטרים הקשורים לרכב וחלקם מושפעים ממאפייני הנהג. לכן, כדאי לבדוק באמצעות מחשבון ביטוח חובה כיצד משתנה התעריף בהתאם לקריטריונים השונים.

הקריטריונים רבים ומגוונים – וכל אחד מהם יכול להשפיע על התעריף הסופי: מין הנהג, גיל הנהג, ותק נהיגה, ומספר תאונות של הנהגים הצפויים לנהוג ברכב, מספר פסילות, סוג ההנעה (בנזין, חשמלי וכו'), נפח מנוע, הימצאות מערכת לנעילת גלגלים (ABS), הימצאות מערכת לבקרת יציבות (ESP), מספר כריות האוויר ברכב, הימצאות מערכת התרעה על אי שמירת מרחק, הימצאות מערכת התרעה על סטייה מנתיב, סוג בעלות/השימוש ברכב (פרטי/מסחרי).

כאמור, מערכות הבטיחות משפיעות על מחיר הביטוח ולכן שווה לכם לבחור במודל מסוים על פני מודל אחר – משום שלאורך זמן, ההוצאה בגין הביטוח של מודל מתקדם עשויה להיות משתלמת יותר.

 

במילים אחרות, מחשבון ביטוח רכב הוא כלי יעיל לא רק לצורך השוואה נקודתית מדי שנה, בעת חידוש ביטוח הרכב, אלא גם לצורך קבלת החלטה במועד רכישת רכב ובחירה בין דגמים שונים.

 

* האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter