ביטוח רכב – מה חשוב לבדוק בפוליסת הביטוח שלכם

 

ביטוח רכב, כמו כל ביטוח, נועד להבטיח לכם שקט נפשי וכלכלי, כך שאין להמעיט בחשיבותו.

מומלץ לבחון מהם הכיסויים הקיימים בפוליסה, כדי שתוכלו לישון בשקט (בהנחה שאתם מכוסים מפני כל צרה שלא תבוא), וכן חשוב לדעת כמה אתם משלמים על ביטוח הרכב שלכם.

 

להלן מספר נושאים שחשוב לבדוק בפוליסת ביטוח הרכב שלכם:

 

1. סיום תקופת ביטוח הרכב ומועד החידוש

הכי קל לחדש את הביטוח באופן אוטומטי, אך חשוב שלא לבצע זאת - לפחות פעם בשנה, כשמסתיימת תקופת הביטוח, כדאי לקרוא את הפוליסה, לבדוק כמה אתם משלמים ולוודא שביטוח הרכב עדיין מותאם לצרכים שלכם.

 

2. לפני רכישת רכב

בדרך כלל אנו משקיעים זמן רב בהשוואת מחירים כשאנו רוכשים רכב, בין אם מדובר ברכב חדש ובין אם ברכב משומש. לעתים קרובות אנו גם מתלבטים בין מספר דגמים של מכוניות.

 

ישנם שיקולים רבים שאנו לוקחים בחשבון עם רכישת רכב, כגון: מחיר הרכב, ירידת הערך הצפויה לו וצריכת הדלק שלו (או החשמל) שלו. אומנם, לרוב אנו שוכחים לבדוק את נושא ביטוח הרכב. חשוב שבכל פעם שאתם רוכשים רכב, תבחנו גם את ביטוח הרכב - עלויות, כיסויים ועוד.

 

חשוב לזכור שביטוח רכב הוא הוצאה קבועה המשפיעה על התקציב שלכם, וייתכן שלאחר ההשוואה, תגלו שבחירה בדגם מסוים תשתלם לכם יותר.

 

נהג חדש / נהג צעיר

ביטוח רכב הוא מוצר שהמחיר שלו משתנה בהתאם למי שמשתמש בו, וברגע שנהג צעיר ו/או נהג חדש נכנס לתמונה ומצטרף למשתמשים ברכב, יש לכך השפעה מיידית על מחיר הביטוח- זה בדיוק הזמן לבדוק את ביטוח הרכב, לבדוק עלויות ולברר כיצד ניתן לצמצם את ההוצאה. כך למשל, בחברת כלל ביטוח ופיננסים מציעים ביטוח רכב לנהג זמני, הניתן לרכישה ללא הגבלה לתקופה של 3 ימים עד שבוע בכל פעם בעלות של 29 ₪ ליום בלבד – ומתאים לדוגמה, למשפחות שבהן אחד הנהגים הוא חייל, אשר מגיע הביתה מעט ואין צורך לבטח אותו כל ימות השנה.

 

3. שינוי בהרכב הנהגים הקבועים ברכב

חשוב לדעת כי גם כאשר הנהג כבר לא מוגדר נהג חדש ו/או נהג צעיר, יש לרענן את הביטוח ולשקול לשנות את הכיסוי. באופן כללי, חשוב לזכור, כי עלויות הביטוח משתנות בהתאם לסוג הפוליסה הנרכשת, בין אם מדובר בפוליסה על בסיס נהגים נקובים או פוליסה המיועדת לכל נהג מגיל מסוים, למין הנהגים, לגיל הנהגים, להיסטוריה של הנהגים ועוד. לכן, אם למשל בעבר ביטחתם את הרכב בידיעה שכל בני המשפחה נוהגים בו, ובשלב כלשהו הרכב משמש רק נהג/ת מבוגר/ת ללא עבר ביטוחי – כדאי לבדוק את הביטוח ולשקול לעדכן את הפוליסה, לכיסוי בו אתם מעוניינים.

 

4. הרגלי נסיעה משתנים

אם בעבר כל הנהגים שילמו מחיר דומה על ביטוח דומה, כיום, קיימות פוליסות ביטוח רכב שהמחיר שלהן מותאם להרגלי הנסיעה. הרעיון הוא שמי שנוסע מעט וזהיר, לא ישלם כמו מי שנוסע הרבה ולא זהיר... לכן, אם אתם נוסעים מעט, זו הזדמנות טובה לבדוק את ביטוח הרכב שלכם. מצב כזה קורה, לדוגמה, כאשר אנשים עוברים לעבוד מהבית ונוסעים הרבה פחות מכפי שנסעו בעבר.

בכלל ביטוח מציעים לנהגים זהירים שנוסעים מעט, הנחה על ביטוח הרכב במסגרת פוליסת כלל מטראז'.

 

בשורה התחתונה, כדאי להקדיש מדי פעם זמן לביטוח הרכב, לרענן אותו ולוודא שהוא מתאים לצרכים הנוכחיים שלכם.


האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית. להרחבה, מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter