לא עולים על הכביש בלעדיו: כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב

לא עולים על הכביש בלעדיו: כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב

מהו ביטוח חובה לרכב ואילו כיסויים הוא מעניק? מדוע כדאי לרכוש ביטוח מקיף בתוספת לביטוח החובה לרכב ומדוע לא כדאי לחשוב פעמיים ולהתלבט על רכישת ביטוח צד ג'? רגע לפני בחירת ביטוח הרכב, עצרו רגע לחשוב איזה ביטוח מתאים ביותר לצרכיכם ואיזה ביטוח יעניק לכם שקט נפשי וביטחון על הכביש

 

כל נהג בישראל מחויב על פי חוק לרכוש ביטוח חובה שנועד לכסות פגיעות גוף העלולות להיגרם במקרה של תאונה לנוסעי הרכב, נהג הרכב ולהולכי רגל.

לביטוח זה חשיבות מכרעת עבורכם, ציבור הנהגים, לכן חשוב שתוודאו מדי שנה מהו מועד פקיעת תוקפו של הביטוח ותדאגו לחדשו עם פקיעתו, כי בלי ביטוח רכב לא עולים על הכביש!

החוק מחייב את כל בעלי הרכבים וכן את כל מי שמחזיק ברכב או עושה בו שימוש על פי חוק, בביטוח חובה ומכאן שמו. לכן, גם אם הנכם נהגים מנוסים ומיומנים, הביטוח חל גם עליכם, מבלי שום קשר למיומנותכם המוטוריות והוותק שצברתם על הכביש.

 

ביטוח רכב – מהו ביטוח מקיף ומה הוא מכסה?

לפני שרוכשים או מחדשים ביטוח חובה לרכב חשוב להכיר את ביטוחי הרכב הנוספים שניתן להוסיף לביטוח זה כגון ביטוח מקיף לרכב וביטוח צד ג', שיעניקו לכם מעטפת הגנה ביטוחית גם לנזק שעלול להיגרם לרכבכם וגם לנזק שעלול להיגרם לרכב צד שלישי במקרה של תאונה, בה רכבם היה מעורב.

 

ביטוח זה מעניק למבוטח כיסוי במקרה של נזקים שעלולים להיגרם לרכבו כגון: נזקי תאונה, שריפה, פריצה וגניבה.

חשוב לדעת כי, במסגרת הכיסויים הניתנים בביטוח מקיף, הנוגעים לסעיף גניבת הרכב, יינתן כיסוי עקב גניבת הרכב במקרה שלא נמצא, או עקב נזק שנוצר בעת ניסיון גניבת הרכב.

 

ביטוח רכב – מהו ביטוח צד ג' ומה הוא מכסה?

הביטוח המקיף כולל גם נזק שנגרם על ידי הרכב שבבעלות המבוטח לרכב אחר, כלומר ביטוח צד ג'.

ביטוח זה מעניק כיסוי מפני נזקים שגרם הנהג המבוטח, לכלי רכב או לרכוש של נהגים אחרים, ובמילים פשוטות – האחריות על הנטל הכלכלי מוסרת מהנהג הפוגע ועוברת לידי חברת הביטוח של הנהג הפוגע.

במקרים שכאלה, נהגים שחשבו שיוכלו לחסוך את התשלום על ביטוח רכב מקיף, עלולים להסתבך בתביעות גבוהות שניתן היה להתמודד איתן בקלות, בעזרת תמיכתה הרחבה של חברת הביטוח, שתעמוד לצדם ותעניק להם כיסוי נרחב בהתאם לנסיבות האירוע.

לפיכך, מעבר לביטוח החובה המעוגן בחוק, חשוב שנכיר בחשיבותו של הביטוח המקיף, שכן הוא גם שומר על הרכב היקר שנמצא ברשותנו, על כל צרה שלא תבוא, וגם מכסה אותנו במקרה של פגיעה, חס וחלילה, בצד שלישי.

 

מעתה לפני שניגשים לחדש את ביטוח הרכב, עליכם לקחת את האחריות לידיים ולתת את מלוא תשומת הלב גם ליתרונות הבולטים של ביטוח המקיף וביטוח צד ג', לא לקחת סיכונים מיותרים ולבטח את עצמכם בביטוחים אלה שנועדו להעניק לכם שקט נפשי וביטחון על הכביש. שתהיה לכם נסיעה בטוחה!

 

לקבל הצעת מחיר לביטוח רכב חובה לחצו כאן

 


*המידע דלעיל הינו מידע כללי וחלקי ואינו כולל התייחסות מקיפה לכל ההיבטים הרלוונטיים והנושאים הנוגעים לעניין. מדובר במידע שמטרתו לתת מושג בסיסי בלבד אודות העניין המתואר. אין במידע כדי להוות או להחליף יעוץ ביטוחי ו/או פנסיוני ו/או אחר מכל מין וסוג שהוא והחברה אינה אחראית על כל נזק שיגרם למשתמש באתר או לצד שלישי כלשהו, כתוצאה מהסתמכות על מידע זה.

לא עולים על הכביש בלעדיו: כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב
לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter