60 שניות על ביטוח סייבר למשפחה – כלל ביטוח

 

 

בעידן הנוכחי, אנו מנהלים למעשה חיים בשני יקומים מקבילים – היקום הפיזי והיקום הדיגיטלי. כולנו מחוברים לאינטרנט, יש לנו חשבונות מייל, אנו מנהלים את חשבונות הבנק שלנו באמצעות המחשב ומתבססים במידה רבה מאוד על שירותים דיגיטליים שונים. מה יקרה עם המידע הפרטי שלנו? במידה שייגנב, האם אנו מכוסים?

 

בעולם הדיגיטלי, כמו בעולם הפיזי, קיימות פריצות, גניבות ומעשי נוכלות. ההבדל הוא, שבעולם הפיזי, פריצה וגניבה, הן מצבים שניתן לזהות באופן מידי, אך כאשר מדובר בעולם הדיגיטלי, עלול להיגרם לנו נזק רב, עד שנגלה את הפריצה או הגניבה.

 

בעולם הדיגיטלי, כמו בעולם הפיזי, קיימת בריונות ואלימות, אלא שהנזק בעולם הדיגיטלי, לעיתים ממושך יותר– אם ילדנו נופלים קורבן לבריונות ברשת, ייתכן שנאלץ לקבל עבורם סיוע ממושך.

 

התופעה של דרישת כופר, המוכרת בעולם הפיזי, קיימת אף היא בעולם הדיגיטלי – ואפילו ביתר שאת.

למעשה, כמעט כל התופעות המכוערות שאנו מכירים מהעולם ה"אמיתי", קיימות גם בעולם הווירטואלי – ולעתים אף בעוצמות גבוהות יותר.

 

כדי להעניק לנו כיסוי, גם במקרה של אירוע סייבר, מציעה חברת כלל ביטוח ופיננסים את "פמילי סייבר" – ביטוח סייבר למשפחה (Family Cyber). מדובר בביטוח ייחודי שנועד לכל בני המשפחה המתגוררים דרך קבע בבית.

 

מה מכסה ביטוח סייבר עבור המשפחה?

 

גניבת זהות

 

במסגרת ביטוח סייבר למשפחה, ניתן כיסוי למקרה של גניבת זהות. גניבת זהות, היא מצב שבו הפרטים האישיים של המבוטחים נגנבים ע"י גורם זר, באופן מקוון. הנזקים העלולים להיגרם מגניבת זהות, הם נזקים כספיים, תדמיתיים ואף נפשיים. הביטוח מעניק שיפוי עבור הוצאות ייעוץ מומחה, על מנת לתקן סיטואציה, בה לדוגמא, נעשה שימוש לרעה ברשומות הרשמיות של המבוטחים, כתוצאה מגניבת הזהות. כמו כן, שיפוי בגין טיפול פסיכולוגי, ייעוץ משפטי ועלויות הנפקת מסמכי זהות חדשים.

 

בריונות ברשת והשמצה

 

 

למרבה הצער, מדובר בתופעות נפוצות שפוגעות לעתים קרובות גם בילדות וילדים, בנשים ועוד. התופעות יכולות לבוא לידי ביטוי, בהפצה של תמונות פוגעניות, אלימות מילולית, הטרדות ואיומים, שמטרתן להשפיל את הקורבנות, להביך אותם ולגרום להם למצוקה. הנזק הוא עצום, בעיקר במישור הנפשי-חברתי, ולעתים מצריך טיפול ממושך.  

הביטוח מעניק שיפוי בגין הוצאות מומחים, שיפעלו להסרה וניקוי התוכן הפוגעני, וכן שיפוי בגין ייעוץ פסיכולוגי וייעוץ משפטי. כמו כן, הביטוח מעניק שיפוי בגין תשלום כופר הכרחי, כתוצאה ישירה מאיום מהימן, לביצוע בריונות ברשת או השמצה.

 

 

הונאה, התחזות והוצאת כספים במרמה ברשת ("פישינג")

 

 

המושג "פישינג" ("דיוג" בעברית), מתייחס לתופעה מאוד נפוצה, אשר גורמת גם היא לקורבנות נזק גדול. הנוכלים מתחזים לגוף מסוים (כמו בנק, חברת ביטוח ועוד), וגורמים לקורבן למסור פרטים אישיים כגון: מספר חשבון בנק ומספר אשראי. בדרך זו, הם גוזלים מהם כספים. הביטוח מעניק החזר כספי, עבור נזק כספי ישיר, שנגרם לקורבנות כתוצאה מכך.

 

שחזור מידע דיגיטלי ודרישות כופר

 

כאמור, דרישת כופר הפכה לשיטה נפוצה בעולם הסייבר. במקרים רבים, נוכלים גונבים מידע וכדי להשיב אותו לבעליהם, הם דורשים כופר. הביטוח מעניק שיפוי עבור הוצאות של מומחים,  שיפעלו לתיקון הפגיעה במערכת המחשב האישית או לשחזור המידע של המבוטחים. בנוסף, אם על פי קביעת המומחים לא ניתן לשחזר את המידע – הוא מכסה את תשלום הכופר.

 

גניבת מקוונת של כספים אישיים

 

 

כידוע, חלק גדול מההתנהלות הכספית שלנו מתבצעת באינטרנט – באמצעות חשבון הבנק, חשבון הפייפל ועוד. ביטוח סייבר למשפחה, מעניק שיפוי בגין נזק כספי, הנגרם עקב גניבה מקוונת של כספים אישיים, אשר מתבצעת בדרכים מגוונות (באמצעות גניבת פרטי כרטיסי אשראי, באמצעות חשבונות בנק מקוונים או באמצעות ארנק דיגיטלי).

 

סיכום ביטוח סייבר למשפחה

 

כפי שתואר, ביטוח סייבר אינו ביטוח המיועד רק לעסקים החוששים לאבד מידע או נכסים. בחברת כלל ביטוח ופיננסים, נותנים מענה גם לאדם הפרטי ומציעים כיסוי למגוון מצבים, שבהם הוא עלול ליפול קורבן לפגיעה מקוונת.

בעידן שבו אנחנו חשופים יותר מתמיד, ביטוח סייבר למשפחה, הוא למעשה רשת ביטחון לרשת האינטרנט.

 

 

*האמור בעמוד זה הינו בכפוף לתנאי החברה והפוליסה.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter