חשיבות ביטוח נסיעות לחו"ל בעידן הקורונה

חשיבות ביטוח נסיעות לחו"ל בעידן הקורונה

 

כשאנחנו נוסעים לחופשה, הדבר האחרון שאנחנו מעלים על דעתנו הוא מקרה חירום, פציעה או מחלה. בסופו של דבר, מצבים אלו עלולים לקרות ועלינו להיות מוכנים לכל תרחיש (בתקווה שלא יתרחש).

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח בעל חשיבות רבה, משום שהוא מאפשר לנוסע שקט נפשי, במקרה חירום בחו"ל. רשימת הכיסויים שמעניק ביטוח נסיעות לחו"ל ארוכה ומגוונת, החל מכיסוי לאיתור ולחילוץ, חבות צד ג', אובדן טלפון סלולרי, ועד ביטול השתתפות עצמית ברכב שכור.

ביטוח הנסיעות לחו"ל כולל גם הטסה לארץ במקרה הצורך, או פינוי אווירי ממקום האירוע לבית חולים – בהתאם למצבו הרפואי של המבוטח.

במידה ויידרש לכם ייעוץ רפואי, ניתן להתייעץ עם רופא בווידאו צ'אט בעברית 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

ביטוח הנסיעות לחו"ל מספק מענה גם כאשר המזוודה לא מגיעה (וזה קורה לא מעט), וכן מספק מענה אם חלילה, הנוסע נקלע לתאונה, נפצע ועוד.


חשיבות ביטוח נסיעות לחו"ל בעידן הקורונה

אם היינו מוכנים לוותר על כל הכיסויים הללו עד כה, בעידן הקורונה עלינו לחשוב פעמיים לפני שאנחנו טסים לחו"ל בלי ביטוח. ביטוח נסיעות לחו"ל בעידן הקורונה חשוב יותר מאי פעם. הוא מאפשר לנו לקבל מענה במצבים רבים של אי ודאות. מדובר לא רק בזו הנוגעת לנוסע עצמו ולחשש מכך שיידבק בקורונה, אלא גם בחוסר ודאות באשר למצב המדינה שאליה פניו מועדות, ושעלולה להכריז לפתע על סגר. זאת ועוד, קיים אי ודאות גם למצב בישראל, כאשר ירצה לשוב ארצה.

"סגר", "בידוד", "תוצאה שלילית"-  כל המושגים האלה הפכו לחלק משגרת יומנו מאז שפרצה הקורונה לחיינו – והם מלווים אותנו גם כשאנחנו מתכננים נסיעה לחו"ל. במשך חודשים ארוכים, כמעט ולא יצאנו מהארץ, הן בשל החשש מהמגפה והן בשל סגירת השמיים בישראל ובמדינות אחרות. עתה, ככל שמס' הישראלים המחוסנים רב יותר, מדינות רבות מאפשרות את כניסתם לשעריהן, וכך גדל והולך מספרם של הטסים לחו"ל.

בין אם אתם מחוסנים, ובין אם לאו, "הפתעות קורונה" עלולות להתרחש לפני הנסיעה, במהלכה ואף בשובכם ארצה. ביטוח נסיעות לחו"ל של כלל ביטוח כולל כיסוי מורחב לקורונה. הפוליסה מאפשרת רכישת כיסוי לביטול נסיעה במקרה של בידוד וקיצור נסיעה עקב התראה לסגר במדינת השהות בחו"ל. כמו כן, מכסה הוצאות רפואיות ואשפוז בחו"ל, כולל במקרה של תחלואה בקורונה, וכן מכסה הוצאות שהייה מעבר לתקופת הביטוח במקרה של בידוד בחו"ל.

כפי שנוכחנו, לא ניתן לחזות דבר מראש לגבי מגפת הקורונה. לכן, לכל הכיסויים הללו קיימת חשיבות גדולה. בכל רגע עלולה להתגלות מוטציה חדשה או שהממשלה עלולה להחליט לסגור את נתב"ג ו/או גבולות המדינה, ובכך לשבש לכם את התוכניות לקיים פגישת עבודה או להגיע במועד לאירוע חשוב.

במידה שהנכם מתגלים כחולי קורונה במדינה זרה, תמצאו את עצמכם נדרשים לבידוד ואף לטיפול רפואי. לא מן הנמנע שתזדקקו למלווה שיגיע מהארץ. ביטוח נסיעות לחו"ל בתקופת הקורונה יכסה שהייה נוספת בחו"ל, גם לאחר תום תקופת הביטוח. כך גם, שינוי מועד הטיסה. במידת הצורך, הביטוח יכסה גם את טיסת המלווה לחו"ל, וכן את שינוי מועד טיסתו.

מטרתה של נסיעה לחו"ל היא להתאוורר, לנוח, "למלא מצברים" ועוד. אולם, חשוב שלא ליטול סיכונים מיותרים ולקחת בחשבון כל תרחיש אפשרי. אי לכך- כל הנוסע למטרות בילוי, "מילוי מצברים" או לצרכי עבודתו, אל לו ליטול סיכונים מיותרים ולדאוג מראש לכל תרחיש.

 

*מסמך זה מיועד לשמש כחומר רקע בלבד, ואינו משקף בהכרח את עמדתה של איזו מהחברות מקבוצת כלל ביטוח ופיננסים. קבוצת כלל ביטוח ופיננסים ו/או מי מטעמה לא יהיו אחראים, בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד ישיר או עקיף שיגרם משימוש במידע הכלול במסמך זה (כולו או חלקו), אם ייגרם, וכן, אינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט במסמך זה. המידע המובא בדוח זה מבוסס על מידע פומבי וציבורי גלוי, וכן על מקורות מידע הנחשבים כאמינים. מטבע הדברים, נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter