ביטוח נסיעות לחו"ל – 5 דברים שחשוב לדעת על כיסויי קורונה

 

מאז ומעולם ביטוח נסיעות לחו"ל היה חשוב לכל מי שיוצא מהארץ, אבל מאז שהקורונה פרצה לחיינו בשנת 2020, הוא חשוב שבעתיים. אם אתם מתכננים חופשה בחו"ל בעידן שבו חוסר ודאות הוא המצב הכי ודאי שיש, אתם מן הסתם צריכים להיות מכוסים מפני תרחישי קורונה שונים שעלולים לקרות לפני הנסיעה, במהלכה או כאשר תרצו לחזור לארץ. התרחישים הללו עלולים לכלול מנעד רחב של מצבים. כך למשל, אתם עלולים להידבק בקורונה לפני הנסיעה או במהלכה, אתם עלולים להידרש להיכנס לבידוד לפני הנסיעה או במהלכה, מדינת היעד עלולה לסגור את שעריה או לדרוש בידוד של הנכנסים אליה ועוד.

 

חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה למי שרוכש ביטוח נסיעות לחו"ל "מדיכלל עולמי" מגוון כיסויים לתרחישי קורונה, ומכיוון שכאמור מדובר בסיטואציות שונות המחייבות התנהלות שונה, כדאי להבין אילו כיסויים אפשר לקבל ובאילו סיטואציות.

 

כיסוי ביטוחי לקורונה - 5 דברים שחשוב שתכירו:

1. כיסוי לביטול נסיעה במקרה של הידבקות בקורונה

אפשר לרכוש הרחבה שתעניק למבוטח כיסוי של עד 5,000 דולר, במקרה של הידבקות בקורונה. כיסוי זה, נעשה חיוני יותר ויותר ככל שזני הקורונה הופכים למדבקים יותר. כך למשל, זן האומיקרון התגלה כמדבק הרבה יותר מזן הדלתא שהיה נפוץ לפניו, וגרם גם להדבקה של מחוסנים ושל מחלימים. אם בעבר, אנשים מחוסנים כמעט ולא נדבקו כלל וחלקם הכניסו את השיקול הזה להחלטתם בעת רכישת הביטוח, כיום המצב שונה.

2. כיסוי לביטול נסיעה במקרה של בידוד

המציאות היום מחייבת כל אדם המעוניין לנסוע לחו"ל לעבור בדיקת PCR עד 48 שעות לפני הנסיעה. הבדיקה מלווה בחששות רבים מאחר שבמידה ויצאת חיובי לקורונה, אתה נדרש להיכנס לבידוד.  במצב זה, כמובן שאינך יכול לממש את הנסיעה וכל הוצאות הנסיעה יושתו עליך, אם לא רכשת כיסוי לביטול נסיעה, כולל קורונה.

 

3. כיסוי לקיצור נסיעה בעקבות סגר

עברתם בהצלחה את בדיקת ה – PCR ואתם כבר נמצאים בחו"ל, כאשר לפתע המדינה בה אתם שוהים מכריזה על כוונתה להטיל סגר בעקבות עליה בתחלואה. באפשרותכם, לקצר את נסיעתכם ולקבל החזר בגין הוצאות שנגרמו בעקבות קיצור הנסיעה עד 5,000$, ומתוכם עד 2,000$ בגין שינוי כרטיס טיסה.

 

4. כיסוי לשהייה נוספת בחו"ל מעבר לתקופת הביטוח

אם חלילה נאלצתם להישאר מעבר לתקופת הביטוח, כי חליתם בקורונה או נחשפתם לחולה מאומת ואתם נדרשים להיות בבידוד, תוכלו לקבל עד 100$ ליום עבור לינה ועד 1,500$ בגין שינוי כרטיס טיסה.

 

5. כיסוי לרכישת תרופות כרוניות מעבר לתקופת הביטוח

במקרה בו נאלצתם להאריך את שהותכם בחו"ל מעבר לתקופת הביטוח, בעקבות מחלה ו/או צורך בבידוד, תוכלו לקבל החזר של עד 3,000$ עבור רכישת תרופות הניתנות במרשם ודרושות לכם באופן שוטף לטיפול במצבכם הרפואי הקיים.

 

בשורה התחתונה, אם אתם מתכננים טיסה לחו"ל, לא משנה אם לתקופה קצרצרה או ארוכה ולא משנה לאן, כדאי שתבדקו אילו הרחבות קורונה עומדות לרשותכם.

 

*האמור לעיל הינו מידע כללי  בלבד וזכויות המבוטחים יהיו בהתאם לתנאי הפוליסה המלאים, לרבות חריגיה וסייגיה, שניתן לעיין בהם באתר החברה. בכל מקרה של סתירה בין תנאי הפוליסה לבין האמור לעיל, יגברו תנאי הפוליסה. ההצטרפות לביטוח בכפוף לחיתום ואישור החברה. כלל חברה לביטוח בע"מ

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter