מה כולל ביטוח סייבר למשפחה ואיך הוא מגן על המשפחה ?

 

מה כולל ביטוח סייבר למשפחה ואיך הוא מגן על המשפחה?

ההתפתחות הטכנולוגית המהירה מייצרת אצל כולנו תלות מוחלטת באינטרנט ובעולם הדיגיטלי. אנחנו נכנסים לחשבון הבנק שלנו דרך אתר הבנק, מעבירים כספים, שולחים ומקבלים מיילים שמכילים מידע רב, מאחסנים את התמונות שלנו בענן ועוד ועוד. לכן, אם פעם חשבנו ש"סייבר" הוא מושג ערטילאי שנוגע רק למביני עניין או לעולם העסקי, כיום כבר ברור שכולנו נתונים לסכנות האורבות מפני פריצה למחשב שלנו, לתיבת המייל שלנו ועוד.

אם פעם היינו צריכים להיות מוגנים רק מפני פריצה פיזית, והסתפקנו בדלת חזקה, מנעול מתקדם או מערכת אזעקה, כיום אנחנו צריכים להגן על עצמנו מפני פריצה וירטואלית – כזו שאולי לא נראה ולא נשמע בזמן אמת, אבל נשלם עליה מחיר כבד בדיעבד. התוצאות של פריצה כזאת עלולות להיות, בין היתר, גניבת זהות, גניבה מקוונת של כספים, , שיימינג ואפילו דרישת כופר מאיתנו.

הסכנות אורבות לנו בכל פינה, החל מברשתות חברתיות כמו וואטסאפ ועד ברכישות מקוונות. מדי יום אנו שומעים על שיטה חדשה, לעתים מאוד מתוחכמת ולעתים פשוטה אבל יעילה, שבאמצעותה נוכלים מצליחים לגנוב מידע או אפילו לגרום לנו למסור את המידע בתמימות, מתוך מחשבה שמדובר בגוף אמין. זה עלול לקרות באמצעות הודעת שרשרת שעוברת בוואטסאפ ומבטיחה קופונים חינם למותג נחשק וזה עלול לקרות באמצעות התחזות לאתר של בנק או של הדואר ועוד ועוד.

לעתים, ברגע אחד של הסחת דעת אנחנו עלולים במו ידינו לסייע לנוכלים להגיע אל מספר כרטיס האשראי שלנו, תיבת המייל שלנו או מידע חשוב אחר, ולעתים הם עושים זאת בעצמם באמצעות פריצה מתוחכמת.

תמים מי שנדמה לו שמדובר בתופעות נדירות. מדובר בתופעות יותר ויותר נפוצות, וכאמור, לעתים חולף זמן עד שדבר הפריצה מתגלה ועוצמת הפגיעה נחשפת.

בשלב הזה אנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם מצב מאתגר מאוד גם מבחינה נפשית וגם מבחינה תפעולית וכספית.

כדי להיות מסוגלים לשאת בהוצאות שעלולים לגרום לנו נוכלי סייבר, חשוב להיערך מראש ולרכוש ביטוח סייבר למשפחה.


ביטוח סייבר למשפחה – מחיר קטן בשביל ביטחון גדול

בכלל ביטוח ופיננסים מציעים ביטוח סייבר למשפחה שמספק מענה למגוון מצבים מפחידים כמו בריונות והשמצות ברשת, גניבת זהות, גניבה מקוונת של כספים אישיים,  הוצאות שחזור מידע מבוטח ועוד.

בנוסף, הביטוח נותן לכם, בין היתר, שיפוי בגין כספים שהוצאו במרמה עקב מלכודת פישינג (דיוג) – שבה שוכנעתם במרמה, לאחר קבלת תקשורת דיגיטלית הונאתית על ידי צד ג', להעביר כספים - בין היתר באמצעות תשלום מקוון בכרטיס האשראי.

כיסוי לא פחות חשוב הוא הכיסוי לייעוץ המשפטי שאתם עלולים להזדקק לו וכיסוי לייעוץ פסיכולוגי או פסיכיאטרי, במידה שאחד מבני המשפחה, בעיקר ילדים, הפכו לקורבנות של ביריונות או השמצה ברשת.

בנוסף, ביטוח סייבר בכלל ביטוח ופיננסים מאפשר לקבל תמיכה ממוקד שירות 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע, ונותן לכם גישה לשירותי ייעוץ של מומחי סייבר.

כמובן, ביטוח כזה ייתן לכם גם מענה להוצאות שחזור מידע מבוטח – תהליך שעולה הרבה מאוד כסף.

בעידן שבו כמעט כל המידע שלנו שמור במחשב, בטלפון ובענן, ישנם נוכלים שנועלים את המידע או מצפינים אותו על ידי תוכנות זדוניות, הדורשות כופר כדי לאפשר גישה למידע המבוטח (ולא ניתן לשחזרו באופן אחר, אף לא באמצעות מומחה). ביטוח סייבר למשפחה מכיל כיסוי גם לתרחיש כזה, שהרי רוב האנשים יתקשו לעמוד בתשלום כופר.

בשורה התחתונה, בדיוק כשם שאנחנו מבטחים את עצמנו מפני פגיעות פיזיות שונות, עלינו להיות מבוטחים גם מפני פגיעות וירטואליות שאורבות לנו בכל פינה.

 

*האמור בעמוד זה הינו בכפוף לתנאי החברה והפוליסה.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter