מהשתלות ועד תרופות שאינן בסל – איך בוחרים בין ביטוחי בריאות

 

 

ביטוח בריאות הוא אחד הביטוחים המורכבים ביותר שאנחנו רוכשים, משום שהוא מתפרס על תחומים רבים שלכולם יש השקה לבריאות שלנו, החל מבדיקות ועד תרופות מצילות חיים. אבל המורכבות שלו לא צריכה להרתיע אותנו מלהתעמק בו. להפך, בניגוד לרכב או לדירה, שהם נכסים חומריים שלרוב גם אם נספוג הפסדים בגינם, נוכל אולי להתגבר – ביטוח בריאות נוגע לדבר הכי חשוב לנו ולמשפחתנו: הבריאות שלנו. לכן, עד כמה שנושאים כמו השתלת איברים או תרופות מצילות חיים הם נושאים מכבידים ואפילו מפחידים, זה קריטי שנבין מה כולל ביטוח הבריאות שלנו, ונתעמק בו דווקא כאשר אנחנו בריאים וצלולים.

 

חברת כלל ביטוח ופיננסים מציעה ביטוח בריאות מקיף שלא מפקיר פצועים בשטח, תרתי משמע. למעשה, החברה מציעה מגוון ביטוחי בריאות, מתוך הבנה שלא כולם זקוקים לאותו כיסוי.

 

כך למשל, מי שרוצה את הכיסוי המקיף ביותר, יכול להצטרף  למסלול  מדיכלל פרימיום, הכולל כיסוי לניתוחים מהשקל הראשון. מבוטחים שרוכשים את הביטוח  יכולים לבחור במנתח מתוך רשימה ארוכה של מנתחים  ולבצע את הניתוח במהירות. הם יכולים לעבור את הניתוח בחו"ל. כאמור, מדובר בביטוח מקיף , כך שהוא כולל כיסוי לתרופות, כיסוי להשתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל וכן נספח מורחב של ייעוציים ובדיקות שכולל גם בדיקות הריון ושיפוי בגין שמירת דם טבורי.

 

הפוליסה כוללת 3 התייעצויות בשנת ביטוח, כיסוי לשכר המנתח והרופא המרדים, הוצאות חדר ניתוח עד 30 ימי אשפוז ועוד. בנוסף, היא כוללת טיפולים רפואיים בישראל שאינם ניתוח, הבאים להחליף את הניתוח. מבחינת תרופות, מדובר בפוליסה מקיפה ביותר שבה גבול האחריות הראשון עומד על 3 מיליון שקל, והוא מתחדש מיד לאחר המיצוי ב-3 מיליון ₪ נוספים בכל שנתיים.

אולם, כאמור, לא כולם מעוניינים לרכוש את הביטוח המקיף ביותר. אפשר גם להצטרף למסלול  מדיכלל בייסיק, אשר נותן כיסוי לנושא של ניתוחים בחו"ל. הקו המנחה של הפוליסה הזאת הוא שלעתים אדם זקוק לפתרון רפואי שלא ניתן להשיג בארץ, והפוליסה הזאת נותנת כיסוי ביטוחי לניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח בחו"ל. יותר מזה, הפוליסה מכסה גם הבאה של המומחה לישראל. הפוליסה הזאת מספקת גם כיסוי להשתלת איברים, כאשר מדובר בכיסוי מלא לספק שבהסדר, ובשיפוי עד 6,600,000 ש"ח לספק שאינו בהסדר. המסלול גם מעניק כיסוי עבור טיפולים מיוחדים בחו"ל. הפוליסה גם מבטיחה גמלה למבוטח המועמד להשתלה המרותק למיטתו בחו"ל, עד 6 חודשים ועד 8,000 ש"ח בחודש.

 

עבור מי שרוצה, בנוסף, מוצר ביטוחי המעניק פיצוי כספי בגין גילוי  מחלה קשה כלל ביטוח ופיננסים מציעה את מדיכלל מחלות קשות. פוליסה זו נותנת מענה לטלטלה הנפשית והכלכלית שעמה מתמודד אדם שמתבשר על היותו חולה במחלה קשה. התוכנית מעניקה אפשרות לרכוש בגין מקרה ביטוח ראשון פיצוי חד פעמי של עד 700,000 ש"ח למבוטח שלקה באחת מהמחלות הקשות או באחד מהאירועים הרפואיים הקשים הנכללים בכיסוי. פיצוי כספי נוסף, בגובה 100% מסכום הביטוח, יינתן במקרה ביטוח שני, בכפוף להוראות הפוליסה. הפוליסה מעניקה פיצוי למחלות, שלצערנו, הינן שכיחות יותר. בנוסף, קיים פיצוי ייחודי לילד המאושפז בבית חולים לפחות 30 ימים רצופים.

 

אלה הן שלוש דוגמאות מתוך מגוון אפשרויות העומדות בפני המבוטחים, והן ממחישות כמה חשוב להבין מה כוללת כל פוליסה, על אילו צרכים היא עונה ומה יהיה הפיצוי או השיפוי שהמבוטח יקבל בעת הצורך.

 

כדי לבחור בין הפוליסות, עליכם לשקלל את העלות מול התועלת, כך שמצד אחד לא תוותרו על הכיסויים שנראים לכם הכי חשובים, מצד שני תעמדו בגבולות התקציב שלכם.

 

הקדישו מחשבה לסעיפים כמו כיסוי לתרופות שאינן בסל הבריאות, שכן מדובר בהוצאה פוטנציאלית של מאות אלפי שקלים, והקדישו זמן להבנת הפרטים כמו פיצוי, שיפוי, רופאים שבהסדר וכו', כדי שלא תמצאו את עצמכם ברגע האמת נתונים בסיטואציה שדווקא הכיסוי שחשבתם שיש לכם הוא זה שחסר.

 

*האמור הינו מידע כללי בלבד וזכויות המבוטח יהיו בהתאם לתנאי תכנית הביטוח המלאים לרבות סייגים וחריגים | בכל מקרה של סתירה יגברו הוראות תכנית הביטוח | האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בצרכים של כל אדם | ההצטרפות לביטוח כפופה לחיתום רפואי ואישור המבטח | כלל חברה לביטוח בע"מ.  

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter