המאמץ משתלם

המאמץ משתלם

עבדתם קשה מאוד כדי לקבל את הקידום המיוחל, אך רגע לפני שאתם נכנסים לתפקיד החדש, חשוב שתבדקו אם המעסיק צירף אתכם, במסגרת תנאי ההעסקה החדשים, לקרן השתלמות, אפיק חסכון אטרקטיבי לטווח בינוני, באמצעותו תוכלו להגדיל את החיסכון האישי שלכם ולממש באמצעות הכספים שהצטברו בקופה את כל החלומות שבדרך


מי אמר שהמאמץ וההתמדה לא משתלמים? השקעתם את מלוא מרצכם וזמנכם במשרד, נשארתם שעות נוספות, ביצעתם את כל המשימות שהטילו עליכם והצלחתם להתאזר בסבלנות רבה עד שהצלחתם לפלס את דרככם בסולם הדרגות? אם כן, זהו זמן מצוין לעצור לרגע ולבדוק מה מבין ההטבות הרבות שניתן לסגור עם המעסיק במסגרת תנאי ההעסקה החדשים, היא האטרקטיבית ביותר עבורכם לטווח הארוך - העלאה בשכר? בונוס כספי? קרן השתלמות?

אז מה מומלץ לסגור עם המעסיק? קיבלתם קידום בעבודה? אתם מצויים לפני שלב דיוני שכר על תנאי העסקה חדשים? זה הזמן לדאוג לטווח הארוך ולכלול בין התנאים גם הצטרפות לקרן השתלמות, אפיק חיסכון אטרקטיבי לטווח בינוני, שהפך עם הזמן לאחת מההטבות המשתלמות ביותר שמעסיק יכול להציע כיום לעובד.

עברתם כברת דרך ארוכה במקום העבודה, הוכחתם למעסיק כי אתם מתאימים לתפקיד ועבדתם קשה בשביל הכסף שלכם, אז מדוע שלא תתנו, מעתה, לכספי החיסכון לעבוד בשבילכם ולצבור רווחים? באמצעות הצטרפות לקרן השתלמות, תוכלו להגדיל מדי חודש את החיסכון האישי שלכם, באמצעות הפרשות משותפות שלכם ושל המעסיק בגובה של עד 10% משכרכם כאשר המעסיק יממן עבורכם מתוך הפרשות אלו שיעור של 7.5% ואתם תשתתפו בשיעור של 2.5% בלבד.

מהי קרן ההשתלמות ומהם היתרונות הבולטים שלה? בעברן נועדו קרנות ההשתלמות לשמש כמקור חיסכון זמני לצורך לימודים והשתלמויות, ומשם גם שמן, אך ברבות השנים הפכו הקרנות למוצר חיסכון אטרקטיבי לטווח הבינוני, לו יתרונות רבים. היתרון המשמעותי של קרנות ההשתלמות הוא היותן אפיק החיסכון היחיד שניתן לבצע בו משיכה הונית והרווחים על הפקדות כספי החיסכון הנצברים בהן, הינם פטורים ממס*. חשוב עוד לזכור כי את כספי החיסכון ניתן לפדות כעבור כל שש שנים, והם יכולים לשמש אתכם לכל מטרה. בנוסף ניתן לפדות את החיסכון בתום שלוש שנים, זאת בתנאי שהכספים משמשים להשתלמות ולימודים. זאת כאמור, ללא תשלום מס, גם על הקרן וגם על הריבית הצבורה.

יתרון נוסף שעומד לרשות העמיתים בקרנות ההשתלמות היא העובדה שהם יכולים לעבור מקרן השתלמות אחת לשנייה ללא פגיעה בזכויותיהם. חשוב לזכור, כי בעת הליך העברת הכספים, שהינו הליך פשוט ומהיר, כל זכויות העמית בגין הוותק שלו, נזילות הכספים והטבות המס נשמרות.

לפעמים חלומות מתגשמים
כהטבה, קרן ההשתלמות, אף יותר משתלמת לטווח הארוך עבור העובד, מתוספת בשכר. אם שאלתם את עצמכם כיצד זה ייתכן? ההסבר לכך הוא פשוט וטמון בהטבות המיסוי בגין החיסכון בקרנות ההשתלמות - במקרה של תוספת שכר, תדרשו לשאת בתשלום מס הכנסה וביטוח לאומי, ולכן ייווצר הפרש בין תוספת השכר ברוטו לתוספת השכר נטו, אולם במקרה של בחירה בקרן השתלמות, חשוב לזכור, כי כל סכום ההפרשה לקרן ההשתלמות יעמוד לרשותכם ללא תשלומי מיסים (זאת בכפוף לתקרות ההפקדה).

את כספי החיסכון שצברתם תוכלו למשוך לאחר 6 שנים לכל מטרה, ללא ניכוי במס להגשמת כל החלומות שבדרך. אם חלמתם להיפטר מהרכב הישן שלכם ולקנות את הרכב שתמיד רציתם, לשפץ מחדש את הדירה שלכם או לצאת לחופשת מפנקת עם בן או בת הזוג, אך נאלצתם לוותר על החלום, כי הוא היה רחוק מהישג יד, בגדר חלום רחוק? באמצעות חיסכון חודשי בקרן השתלמות, אותם חלומות יכולים להפוך בתום תקופת חיסכון קצרה יחסית, למציאות!

לסיכומו של עניין, זכרו, רגע לפני שאתם מתרווחים בכסא המנהלים החדש שלכם או יוצאים עם הרכב החדש שקיבלתם מהחברה לנסיעה העסקית הראשונה שלכם, חשוב שתוודאו עם מעסיקכם האם הינכם זכאים, במסגרת שיפור תנאי ההעסקה שלכם, גם להפרשות לקרן השתלמות. עמלתם קשה כדי לזכות בקידום המיוחל, חשבו על עתידכם ותנו גם לכסף לעבוד בשבילכם!

*
הפטור ממס הינו בהתאם להפרשות מתקרת שכר חודשית של 15,712 ש"ח (לשנת 2013).

 

 

המידע דלעיל הינו מידע כללי וחלקי ואינו כולל התייחסות מקיפה לכל ההיבטים הרלוונטיים והנושאים הנוגעים לעניין. מדובר במידע שמטרתו לתת מושג בסיסי בלבד אודות העניין המתואר. אין במידע כדי להוות או להחליף יעוץ ביטוחי ו/או פנסיוני ו/או אחר מכל מין וסוג שהוא והחברה אינה אחראית על כל נזק שיגרם למשתמש באתר או לצד שלישי כלשהו, כתוצאה מהסתמכות על מידע זה.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter