כלל VAR - ביטוח הרכב שנותן לכם יותר

כלל VAR - ביטוח הרכב שנותן לכם יותר

ביטוח רכב הוא לא מסוג הביטוחים שאנחנו מרשים לעצמנו לוותר עליהם, כך שמדובר בהוצאה קבועה שמתווספת להוצאות החודשיות שלנו. לעתים נדמה לנו שמדובר בהוצאה קשיחה, אבל האמת היא שעולם ביטוחי הרכב משתנה במהירות. כיום, ביטוח רכב הוא הרבה יותר מותאם אישית מפעם, ונהגים שונים יכולים לשלם מחירים שונים ואפילו להוזיל את הפוליסה - אם יצטרפו למסלולים ייעודיים של חברות הביטוח. בין היתר, בזכות חידושים טכנולוגיים, מתאפשרת שקיפות גדולה יותר שיכולה להביא להוזלת הביטוח.

 

אחד המסלולים המיוחדים שמאפשרים להוזיל את הביטוח ואפילו להגיע למצב של ביטול ההשתתפות העצמית הוא כלל VAR.

 

למי זמין מסלול כלל VAR?

 

מסלול כלל VAR הוא מסלול ייחודי למבוטחי כלל ביטוח ופיננסים, המשווק רק לנהגים עם תביעה אחת, לכל היותר, בשלוש השנים האחרונות.

 

כלל VAR – קבלו מצלמת רכב עם שליח

 

כדי להצטרף למסלול כלל VAR, המבוטחים מתקינים מצלמת רכב חכמה ומורידים אפליקציה ייעודית לסלולרי. האפליקציה מתאימה לרוב מכשירי הסלולר הקיימים כיום – בין אם דגמי אייפון ובין אם דגמים המתבססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד.

 

כמובן, המצלמה ניתנת ללא עלות, ומגיעה עד הבית עם שליח, כך שלא נדרש מאמץ מצד המבוטחים.

 

המצלמה מופנית אל הכביש ומתעדת את ההתרחשויות. במקרה של תאונה, הסרטון נשלח אל חברת הביטוח.

 

כלל VAR – תגידו ביי ביי להשתתפות העצמית

 

בדרך כלל, אם יש משהו שמרגיז את המבוטחים אשר נקלעים לתאונה, זה סעיף ההשתתפות העצמית. הסעיף הזה קובע שגם אם אין למבוטח כל לא אשמה בתאונה, עליו לשלם סכום מסוים בגין הפעלת הפוליסה. השתתפות עצמית היא לרוב סעיף שאין דרך להימנע ממנו, וזה מה שהופך את מסלול כלל VAR לכל כך אטרקטיבי.

 

במקרה של תאונה בה הנזק גבוה מהשתתפות העצמית הנקובה בפוליסה, מסלול כלל VAR מאפשר למבוטחים להימנע לחלוטין מלשלם השתתפות עצמית, מבלי קשר לאשמה, בכפוף לכך שהרכב יתוקן במוסך הסדר, התאונה דווחה באמצעות האפליקציה ומצלמת הרכב פעלה באופן תקין.

 

נקלעתם לתאונה? אתם לא לבד

 

אחד היתרונות המשמעותיים של מסלול כלל VAR הוא הליווי. מן הסתם, כאשר אדם נקלע למצב של תאונה, בין אם הוא אשם ובין אם לאו – הוא נמצא במצוקה. בדרך כלל הוא מבולבל, ולעתים הוא אפילו לא יודע אילו פרטים הוא צריך לקבל מהמעורבים בתאונה ואילו פרטים עליו למסור. מסלול כלל VAR כולל ליווי צמוד ומיידי בעת תאונה, וקבלת הסבר מנציג על המשך הטיפול.

 

אם, חלילה, יש נפגעים, מסלול כלל VAR כולל הפעלת שירותי הצלה.

 

בנוסף, יש לא מעט מקרים שבהם המבוטחים זקוקים לשירותי גרירה. מסלול כלל VAR לא פוסח על הנושא הזה. מנויי המסלול מקבלים שירותי גרר וגם רכב חלופי, בעת הצורך.

 

לא צריך להתעסק עם בירוקרטיה

 

מי שנקלע בעבר לסיטואציה של תאונה, יודע היטב שמעבר למצוקה הנקודתית שחווים המעורבים בזמן אמת בעת התאונה, לאחר מכן מגיע שלב הטיפול במוסך. השלב הזה כרוך בהתעסקות בירוקרטית הגוזלת זמן ואנרגיות. מבוטחי כלל VAR פטורים מההתעסקות הזאת, במידה שהם מטפלים ברכב במוסך הסדר, אז הטיפול והתשלום למוסך מתבצע ישירות ע"י כלל ביטוח ופיננסים.

 

מי יכול להצטרף לכלל VAR?

 

כדי להצטרף למסלול, נדרש נהג עיקרי עם ותק נהיגה של שנתיים ומעלה, ובסך הכל עד שלושה נהגים נקובים.

 

לא רק לרכב פרטי

 

מסלול כלל VAR זמין גם לרכב פרטי וגם לרכב מסחרי עד 3.5 טון.

 

יש מגבלות מסוימות על ערך הרכב ועל גילו המירבי, כך שערך הרכב יכול להיות עד 500,000 ₪, וגיל הרכב עד 15 שנה מהעלייה לכביש.

 

 

*האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter