אודות קבוצת כלל

תחום עיסוק - ביטוח וחיסכון ארוך טווח לרבות ביטוח כללי, ביטוחי בריאות, ביטוחי חיים, מוצרי פנסיה וגמל, הן ללקוחות פרטיים והן לחברות ועסקים

 שנת יסוד 1987                                                                                                             

מניות כלל החזקות עסקי ביטוח מוחזקות בידי הציבור, ללא בעל שליטה, ונסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

נתח השוק של הקבוצה במונחי פרמיות שהורווחו ברוטו עומד על כ-14% משוק הביטוח, והיקף הנכסים המנוהלים על ‏ידה עומד על כ-220 מיליארדי ש"ח (נכון לסוף דצמבר 2019).

כלל חברה לביטוח בע"מ מדורגת בדירוג‎ ilAA+ ‎על ידי‎ .Standard & Poor's Maalot ‎הקבוצה מחזיקה בסוכנויות ביטוח, ‏קרנות‎ ‎פנסיה‎, ‎קופות גמל‎, ‎קרנות השתלמות וחברות למתן אשראי. כלל החזקות עסקי ביטוח מעסיקה כ-4,100 עובדים ‏ופועלת ביחד עם כ-2,000 סוכני ביטוח. כל אלה מציבים אותה כאחת מקבוצות הביטוח והחיסכון ארוך הטווח המובילות ‏בישראל‎.

 

   

 

ביטוח בריאות

החטיבה לביטוח בריאות מציעה מגוון רחב של מוצרים לפרט, למשפחה ולקולקטיבים, וכן מתמחה במתן פתרונות כוללים לקבוצות ייחודיות כגון: נשים וילדים. חטיבת הבריאות של כלל ביטוח זכתה בקטגוריית "חברת ביטוחי הבריאות הטובה בישראל לשנת 2016, שנה שניה ברציפות" וזכיות נוספות בקטגוריות מהלך השנה וחדשנות השנה בשנת 2017 בדירוג נבחרי השנה של "עדיף" ועיתונאי הביטוח והפיננסים. כלל ביטוח מחזיקה בנתח שוק של כ- 11% משוק ביטוחי הבריאות (נכון לשנת 2019 ) ומוצרי ביטוח הבריאות שהחטיבה מציעה כוללים ביטוח ניתוחים בארץ ובחו"ל, השתלות, תרופות, ביטוח מחלות קשות, ביטוח סיעודי, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח נסיעות לחו"ל ועוד.

חזון החטיבה הוא ביסוס חברת כלל כמובילה, חדשנית ומקצוענית בביטוחי בריאות וסיעוד תוך מתן שירות זמין ומקצועי לסוכניה ולקוחותיה. החטיבה שמה דגש על חדשנות טכנולוגית ופיתוח מגוון מוצרי ביטוחי בריאות חדשניים המאפשרים גמישות ביצירת חבילות ביטוחי בריאות המותאמות לכל לקוח - בהתאם לצרכיו ולכיסו - בין אם מתוך חבילות קיימות ובין אם על ידי בניית חבילה התפורה אישית למידותיו.

חטיבת הבריאות גאה להעניק שירות איכותי לכ- 400,000 מבוטחים בביטוח פרטי ולכ- 2 מיליון מבוטחים במסגרת ביטוחים קבוצתיים ופעילותה נמצאת במגמת צמיחה מתמדת.

פנסיה וגמל

כלל ביטוח מחזיקה בנתח שוק של כ- 13.4% משוק החיסכון ארוך הטווח, כהגדרתו על ידי המפקח על הביטוח.

בחטיבת פנסיה וגמל מנוהלים קרנות פנסיה, קופות גמל לתגמולים ופיצויים, קופות מרכזיות לפיצויים, קרנות השתלמות, קופות גמל להשקעה המספקים פתרונות מקיפים ללקוחות פרטיים ועסקיים בכל מגזרי המשק. בין לקוחות החטיבה נמנים תאגידים גדולים ורבים מתושבי מדינת ישראל. חזון החטיבה הוא לתמוך בערוצי ההפצה של החברה ולהוות עוגן מקצועי לצורך שיפור התוצרים העסקיים, לשיפור רווחיות החברה ושוויה, תוך מתן דגש על איכות השרות הניתן ללקוחותיה והרחבה מתמדת של הפתרונות המוצעים ללקוחות.החטיבה מציעה מגוון מסלולי חסכון פרטיים וכן חסכון באמצעות קופות גמל וקרנות פנסיה שמטרתן להבטיח הכנסה חודשית לכל החיים במקרה של פרישה, נכות, או במקרה, חס וחלילה, של מוות, המאפשרים יציבות כלכלית לעתיד גם בזמנים קשים. כלל ביטוח מנהלת את כספי עמיתיה במלוא האחריות והם נהנים מתשואות מהגבוהות בשוק בישראל כמו גם מביטחון מלא כי כספם מנוהל על ידי גוף גדול, מקצועי ומוביל בתחומו.

 

ביטוח כללי

תחום הביטוח הכללי בקבוצת כלל הינו מהגדולים בישראל. החטיבה מחזיקה בכ- 10% מנתח השוק, ומציעה מגוון תכניות ביטוח לפרט ולעסקים. חטיבת ביטוח כללי מציעה קשת רחבה של תכניות ביטוח בתחום הרכב, רכוש, חבויות, ביטוח ימי, תאונות אישיות ערבויות ומבחר שירותים נוספים בעלי ערך מוסף ללקוחות עסקיים ופרטיים כאחד. אסטרטגיית החטיבה מוכוונת צמיחה בענפי הפרט - רכב, דירות ועסקים קטנים וזאת במקצועיות ובמומחיות רבה תוך הבנת הצרכים הייחודיים של מגוון לקוחותיה.

חזון החטיבה הוא מתן שירות ומקצועיות ברמה גבוהה לסוכני ולקוחות החברה, תוך התחדשות מתמדת ופיתוח מוצרים חדשים

 

ביטוח חיים וחיסכון ארוך טווח

החטיבה לביטוח חיים מנהלת נכסי חיסכון ארוך טווח, אשר כוללים ביטוחי מנהלים וביטוחי חיים, ומספקת מגוון ביטוחים המכסים מקרי מוות ואובדן כושר עבודה. חטיבת ביטוח חיים מספקת פתרונות מקיפים ללקוחות פרטיים ועסקיים בכל מגזרי המשק. בין לקוחות החטיבה נמנים תאגידים גדולים ורבים מתושבי מדינת ישראל. חזון החטיבה לביטוח חיים הוא לתמוך בערוצי ההפצה של החברה ולהוות עוגן מקצועי לצורך שיפור התוצרים העסקיים, לשיפור רווחיות החברה ושוויה, תוך מתן דגש על איכות השרות הניתן ללקוחותיה. החטיבה מציעה מגוון מסלולים שמטרתם להבטיח הכנסה חודשית במקרה של פרישה, וכן מגוון של כיסויים למקרים, חס וחלילה של מוות או נכות, המאפשרים יציבות כלכלית לעתיד גם בזמנים קשים. בנוסף, מציעה החטיבה מגוון של מוצרי חיסכון פיננסי (כספים פרטיים אשר אינם כפופים לחוק קופות גמל) במספר מסלולי השקעה. כלל ביטוח מנהלת את כספי מבוטחיה במלוא האחריות והם נהנים מתשואות מהגבוהות בשוק בישראל כמו גם מביטחון מלא כי כספם מנוהל על ידי גוף גדול, מקצועי ומוביל בתחומו.

השקעות

כנף, אשר מהווה את זרוע ההשקעות של הקבוצה, מנהלת נכסים בהיקף של בהיקף של כ- 220 מיליארד ש"ח (נכון לסוף דצמבר 2019), הכוללים את כספי העמיתים של קרנות הפנסיה, קופות הגמל, ביטוחי המנהלים, וכן את ההון העצמי ועתודות הביטוח של קבוצת כלל.

שירות וחדשנות

כלל ביטוח מקדישה מאמצים רבים לשיפור השירות ללקוחותיה ולסוכניה ומובילה מהפיכת שירות המבוססת על כלים דיגיטליים חדשניים המאפשרים קבלת שירות מידי מכל מקום ובכל זמן. כחלק מתפיסה זו, לקוחות החברה יכולים באמצעות אתר החברה המותאם לכל המכשירים - להגיש תביעה, לשנות מסלולי השקעה, לרכוש ביטוח רכב, להגיש בקשה לפדיון כספים ועוד.

 

לפתיחת רשימה לחץ אנטר יש להשתמש בחיצי המקלדת לשינוי הערך ש להקליד את שם היישוב ולעבור באמצעות חצי המקלדת בין היישובים המתאימים ברשימה ולבחור את היישוב באמצעות מקש ה-Enter